Skocz do zawartości

Astra G 1,4 16v problem ze sprzęgłem


Gość Yaqm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim po pół roku bezproblemowej jazdy znowu zaczyna coś się dziać ...

a mianowicie jechaliśmy z rodzinką (cały samochód upakowany) podczas manewru wyprzedzania sprzęgło zaczęło się ślizgać silnik zaczął wyć puściłem gaz i załapał jakoś wyprzedziłem tylko smród został w samochodzie, no ale normalnie już później jechał ale już zaczęły się problemy ze sprzęgłem przy zmianie biegów słychać wyższe obroty i powoli się rozpędza obroty opadają przyśpiesza a później już normalnie, tylko na początku tak jest.

I tak na drugi dzień jechałem szukać sprzęgła no i niestety nie dojechałem, na światłach już nie mogłem wrzucić biegu żadnego,pedał wpadał prawie do końca po godzinie już całkiem luźna się naciska, po jakimś czasie zauważyłem na drodze malutką plamkę niestety to był płyn hamulcowy szukałem wycieku i nie znalazłem sucho tylko na skrzyni kropelki płynu są, na górze i wokoło pompki do sprzęgła sucho. Obawiam się ze to coś w środku puściło naciskają sprzęgło słychać jak powietrze pcha. Teraz pytanko co jest przyczyną tej awarii co trzeba wymienić i czy sprzęgło też wymieniać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest przyczyną tej awarii

Wysprzęglik się rozleciał. On jest "napędzany" płynem hamulcowym pobieranym ze zbiorniczka płynu hamulcowego przy pompie hamulca.

 

co trzeba wymienić i czy sprzęgło też wymieniać ?

Jak się zdejmie skrzynię to będzie widać, czy tylko wysprzęglik, czy sprzęgło też. Wygląda mi na to, że docisk się rozleciał i uszkodził wysprzęglik, a tarcza się przypaliła. Na pierwsze wrażenie sprzęgło + wysprzęglik do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki tego się obawiałem jaki koszt części?

jakiej firmy kupować tak żeby budżet wytrzymał ?

a wysprzęglik używany czy też nowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie LUK niby z tych tańszych sprzęgieł czytałem że astry są wybredne i szarpie potem aczkolwiek zdania są podzielone.

Z drugiej strony sprzęgło nie kończy się od tak, raczej się odczuwa podczas jazdy zwłaszcza w mieście, no nic zobaczymy.

Jak coś napisze co za przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuK to nie tańsze sprzęgło.

 

Nowy czy używany? Głupie pytanie.

 

Nie kupuje się używanych części mechanicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania