Skocz do zawartości

Dobor wlasciwego filtra DPF


Gość jareckileeds7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jareckileeds7

Witam na wstepie napisze ze borykam sie problemem jakim jest ten nieszczesny DPF.

Moj filtr chyba juz zakonczyl swoj zywot ale jak na taki przebieg to i tak chyba ustanowilem swietny rezultat bo zrobione mam na obecna chwile 300 tys km na jednym DPF-ie. Powod dla jakiego pisze to jest nastepujacy chodzi mi o dobor wlasciwego kazdy mowi co innego rewis volvo podaje jeden numer katalogowy tej czesci, sprzedawcy w sklepach z czesciami co innego wyskakuja z zupelnie inna numeracja pewnie jest to numeracja rzemieslnikow czyli czesci zamiennych. Znow jeszcze mechanicy mowia ze filtry DPF przypasowane sa do danego

modelu silnika i wystepuje on w nie istotne jakim modelu volvo tylko by silnik mial te same oznaczenia.A cala ta numeracja katalogowa Volvo to tylko po to by skosic na nas jak najwiecej kasy.W rzeczywistosci tak jest poniewaz cena w normalnym sklepie z czesciami sam.jest trzy razy nizsza niz w serwisie Volvo.Prosze o pomoc jesli ktos wie cokolwiek na ten temat czy patrzec na ta nieszczesna numeracje katologowa czy dobierac pod oznaczenia silnika bo juz naprawde mozna zglupiec od tych wiadomosci kazdy ma co innego do powiedzenia.

Zaznacze ze ogladalem filtry DPF od roznych sprzedawcow i tak naprawde do silnika D5 2.4 czy to 185KM ,205 czy 215KM DPF jest ten sam.Wymiary wyglad cala instalacja sond czujnikow itp to samo,zadnej roznicy.Tylko ta cholerna numeracja.

 

 

Z gory dziekuje za pomoc ktora moze mi ktos udzieli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal to w diabły. Przeprogramowanie sterownika silnika to koszt ok. 300-500zł i możesz zapomnieć o DPF. Kawałek rurki zamiast niego i nie ma problemu.

Na przykładzie Vectry C 1.9 cdti:

- przed wycięciem DPF miasto 8l, po wycięciu 6.5l

- przed wycięciem DPF z biedą piszczała na II biegu, po wycięciu pali kapcia

- przed wycięciem DPF miała gorsze osiągi, po wycięciu auto zaczęło jechać.

Nadmieniam, że od nowości w jednych rękach, znany przebieg i regularny serwis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jareckileeds7

No niestety nie ma takiej opcji gdyz na robie sobie tym tylko samych klopotow raz ze zabiora mi dowod i auto nie przejdzie mi MOT czyli naszego przegladu technicznego potym zostanie to automatycznie zgloszone do DVLA czyli naszego wydzialu komunikacji,dowala mi kare a policja podczas kontroli moze nawet zabrac mi auto.Gdyz po zdemontowaniu tego dziadostwa auto bedzie kopcic na czarno a w systemie policji jaki wydzialu komunikacji jest czarno na bialym ze auto posiada Euro4 albo Euro5 nie pamietam dokladnie co upowaznia do poruszania sie autami z silnikiem Diesla po strefach Green Zone.Wiec same klopoty.

Po za tym znajomemu usunieto DPF w XC 70 z tym samym silnikiem i zaczely sie problemy z silnikiem wrecz odwrotnie do tego co pisales auto zaczelo fiksowac osiagi wcale nie byly lepsze.

Do tych DPF-ow dochodza przerozne przewody cisnieniow sondy itp,przez komore spalania przechodza ponownie spaliny do wtornego przepalenia za duzo tu tego by to tak sobie usunac i po sprawie.A osiagi i tak mam rewelacyjne jak na auto tych gabarytow w dodatku z napedem 4x4 i silnikiem 2.4.Osttnia moja podroz do Polski 1750 kilometrow w jedna strone oczywiscie spalil mi nieco ponad 100litrow ropy wiec chyba wynik znakomity,mialem pelny bak 80l i trzy banki po 10l dojechalem do domu zaczela swiecic rezerwa a to jest okolo 7 litrow.

Wiec usuniecie odpada gdybym mieszkal w Polsce pewnie bym to usunal,chodz z tego co mi wiadomo to niedlugo ma tez wejsc ten system co jest w Anglii takze i w Polsce,beda baczniej przygladac sie autom pod wzgledem ekologii.

Wiec musze kombinowac tylko z wymiana lub regeneracja filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania