Skocz do zawartości

Naprawa dziur w progach


Gość szymqw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki bardzo serdzecznie (zaznaczam, że jestem nowy na forum).

Podobne wątki były, aczkolwiek ja mam specyficzne pytanie.

Otóż, w moich samochodzie (Stilo 2002) zaczęły gnić progi. Do tego stopnia, że popukałem śrubokrętem i wypadły dziury (zdjęcia poniżej)

 

Kwestia jest tego typu, że oczywiście zamiarzam to zedrzeć do gołej zdrowej blachy, następnie otwór załatać matą szklaną (są nawet takie zestawy naprawcze - żwyica + mata).

Tylko pytanie takie, jak nałożyć tą matę. Zrobiłbym w ten sposób, że wytnę kawałem maty i wsunę w dziurę od wewnątrz a zewnątrz pędzelkiem dokładnie żywicą "pokleję". No bo nie ma jak przykleić maty żywicą od środką. A żeby wyrównać "różnicę poziomów" to jak mata stwardnieje to delikatnie podjadę szpachlówką aby ładnie zlicować z powierchnią progów...

Następnie to już zabawa podkładem i lakierem bazowym (na to bezbarwny). Chcę to zrobić sam, bo bardzo kiepsko u mnie z kasą na dany moment, a jak się za to nie wezmę to będzie coraz gorzej...

Wiem, i zgadzam się, że lepiej byloby dać to fachowcom, ale niestety na chwilę obecną mam ekstremalnie nadwyrężony budżet i liczę się z każdym groszem.

Pytanie do Was szanowi użytkownicy czy dobrze kombinuje z tą matą? Czy mniej więcej taki sposób zrobienia łatki się sprawdzi?6ff5a586d76e06da.jpg

9d00676b894db107gen.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiarzam to zedrzeć do gołej zdrowej blachy, następnie otwór załatać matą szklaną

Weź sobie daj spokój...

1. mata odlezie za rok po zimie

2. próg jest istotnym elementem w wypadku bocznego uderzenia

3. naprawa matą to partanina a nie naprawa

 

bardzo kiepsko u mnie z kasą na dany moment

Więc nie rób nic poza zdarciem do gołej blachy i maźnięciem choćby minią czy podkładem. Dozbieraj kasy i daj do blacharza na wstawki. Za oba progi max 200zł jeśli nie będą jak durszlak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ArKos za podpowiedź.

Piszesz, że za oba progi to 200 zł max. Co masz tutaj dokładnie na myśli? Koszt naprawy progów - lewy + prawy u blacharza?

Być może zrobię tak jak radzisz, oczyszczę do gołej blachy i zapaćkam jakąś farbą tlenkową.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
eszcze zależy w jakim jest stanie, czy tylko reperaturki czy nowy, te 200zł to bez malowania. Jednak puszka w sprayu powinna wystarczyć + lakier bezbarwny

W ostateczności podkład + spray pod kolor lub podkład + czarny baranek i tez będzie to przyzwoicie wyglądać... ale najważniejsze tak jak Arkos podaje żadnej maty i żadnego zywicy :D druciarstwu mówimy stanowcze STOP :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wracając do tych progów to tak: zacząłem troszkę grzebać przy tej "dziurce" delikatnie papierem ściernym i śrubokrętem. I co się okazało...z małej dziurki zrobiła mi się ogromna dziura na długość prawie 25 cm...Przeraziło mnie to trochę bo to już poważna sprawa i rozmiar zniszczeń (ruda) przeszedł moje wyobrażenie. Sprawdziłem drugi próg i sprawa ma się niestety nie lepiej...(nie ma ubytków póki co) ale są ogniska korozji. Myślę, że po mocniejszym puknięciu śrubokrętem dziurę mam gotową...Powziąłem zatem decyzję że niech lepiej zajmie się tym fachowiec. Umówiłem się z blacharzem i diagnoza to wymiana progów...raczej tego nie ma co łatać, bo może się okazać że po zimie wylecą nowe dziury...Przyznam że się z nim zgadzam...Tylko pojawił się problem bo nie idzie dostać progów do Stilo 5d. Fachowiec podpowiedział że jest w stanie wyprofilować takie progi na giętarce (podobno tak robią i progi wychodzą prawie że idealnie)...Kwota jaką zaśpiewał to 700 zł za wspawanie nowych (robionych na giętarce) profili - Lewy + prawy.

Do tego jeszcze będzie malowanie...ale kosztu nie znam jeszcze (na razie może to być baranek, potem się zrobi pod kolor)... i po tym wszystkim zrobię jeszcze konserwacje progów...

No już trudno, ale zdecydowałem że poniosę te koszty... przy tak rozległych zniszczeniach nie ma innej lepszej rady...Zastanawia mnie tylko efekt takich progów dorabianach. A może ktoś z Was panowie miałby gdzieś progi do Stilo 5D (reperaturki czy coś)? Bo oryginalne to można pewnie kupić, ale koszt jednego to tyle co wymiana i wspawanie dwóch...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania