Skocz do zawartości

opel astra g wymiana mechanizmu różnicowego


Gość baltyk

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się nisko i proszę o pomoc.

Zdjąłem dekiel pod mechanizmem i potwierdziło się przypuszczenie o dużym luzie na satelitach

i stąd moje pytanie da się ten mechanizm tzn satelity wyjąć bez wyjmowania skrzyni?

z pozdrowieniami Bałtyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Trzeba zdemontować obie półosie, następnie odkręcić zabezpieczenie śruby koronowej, wykręcić ją specjalnym kluczem, z drugiej strony skrzyni odkręcić 5 śrub na pierścieniu wokoło wejścia półosi do skrzyni (nie wszystkie skrzynie to mają)

P5232862.JPG

 

i wyjąć dołem całą różnicówkę.

 

Nakrętka koronowa:

76242677_3_644x461_skrzynia-biegow-f18-opel-vectra-b-20-16v-uklad-napedowy_rev005.jpg

Wokoło przegubu widać ząbki tej nakrętki, ma ona zabezpieczenie z blaszki z 2 zębami, klucz 10. Po odkręceniu zabezpieczenia można wykręcić nakrętkę koronową. UWAGA: Jest aluminiowa więc delikatnie.

 

Kolejna rzecz: luz w różnicówce może się też brać ze zużytych łożysk. Jedno jest pod nakrętką koronową, drugie po przeciwnej stronie pod kołnierzem na 5 śrub o ile jest. Jak nie ma to po wyjęciu różnicówki widać łożysko. Nakrętka koronowa służy m.in. do kasowania luzu na łożyskach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! dziękuję! idę do kanału zaraz :)

 

ps. jak upał to przyjemnie posiedzieć w kanale ;)

 

[ Dodano: 2013-06-09, 20:44 ]

A więc po wyjęciu mechanizmu żeby skasować luz chciałbym podłożyć podkładki pod koronki i satelity, jest tam taka plastikowa podkładka obejmująca (dystansująca) całość. czy nie można było by kupić grubszej? a jeśli nie to co propunujecie jako dystans? Myślę o grubości 0,5 mm. pierwotnie myślałem o tradycyjnych podkładkach dystansujących ale tu potrzebne są sferyczne:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania