Skocz do zawartości

Laguna, przedni kierunkowskaz


Gość gosia10610

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosia10610

Witam ;)

 

Mam problem z moją Lagunką.

Któregoś dnia jadę, zobaczyłam, że na desce rozdzielczej strzałka od kierunkowskaza szybko miga, postanowiłam sprawdzić światła z zewnątrz. Okazało się , że nie świeci mi przedni lewy kierunek , boczna i tylnia działa, tyle, że też coś szybko miga.

 

Z tego co wyczytałam, prawdopodobnie jest problem z masą.

Trzeba przeczyścić styki. Nie wiem gdzie się to znajduję, strzelam, ze gdzieś pod bezpiecznikami?

Jak wygląda czyszczenie ? Czy mogę to zrobić sama?

Prosze o pomoc, rady

Jeśli by ktoś mógł napisać szczegółową instrukcję...

 

ale w sumie, nie wiem czy to to..jak myślicie.

 

pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to należy zobaczyć czy się żarówka nie przepaliła zwyczajnie. :) Jeżeli żarówka bd ok to należy sprawdzić bezpieczniki. I od tego zacznij jak nie bd efektów to bd myśleć głębiej, najpierw zacznij od podstaw. Wyjmij żarówkę i zobacz czy nie jest ona przepalona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosia10610

No w sumie tak, dzięki za odpowiedź, bardzo szybka ;)

Już jestem zadowolona z tego forum;)

 

Jeszcze mam jedno pytanie, heh...

Jak zdjąc lampę? Jak ją wymienić? Nigdy tego nie robiłam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem żarówki w takim aucie ale jak się tym trochę interesuje to w dłuuuugiej większości aut wymiana żarówki w przedniej lampie znosi się głownie to otworzenia maski i zlokalizowaniu tyłu lampy. Widok lampy od tyłu może być przysłonięty np filtrem powietrza, ale jak otworzysz maskę i zobaczysz na lampę z przodu to jej tył na 100% znajdziesz i teraz albo od tyłu tez masz jakąś plastikowa osłonę która należy zdjąć i masz dostęp do żarówek albo od razu zobaczysz żarówki i idące go nich kable. Jak otworzysz maskę i zobaczysz tył lampy to sama zobaczysz że to nic trudnego wymienić taką żarówkę. Trudno mi to opisać słowami tak czy siak to nic skomplikowanego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosia10610

Super, dziękuje serdecznie za pomoc!!;))

Jutro to zrobię ;))

 

[ Dodano: 2013-06-05, 11:25 ]

Wszystko jest ok ;) Okazało się, że zarówka była ok, tylko trzeba było przetrzeć styki. 5 minut roboty.

Dla odwiedzających (którzy wiedzą o naprawieniu tyle co ja ;) )

 

Laguna 1, 98r

 

1.Otwieramy maskę

2.Z tyłu lampy, bez rozkręcania czegokolwiek widzimy połączenia, wyjmujemy w tym przypadku z lewej strony lampy..

3. Żarówkę ciągniemy do siebie

4. zmieniamy zarówkę/bądz sprawdzamy, jeśli nadal działa jak wcześniej, patrzymy na połączenie..

5. Przecieramy, patrzymy czy wszystko ok...

6. Wsadzamy żarówkę..i albo się cieszymy, że jest ok ;) , albo szukamy dalej.

 

 

Pozdrawiam, dziękuję za pomoce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania