Skocz do zawartości

Kłopot ze zmianą biegów Golf V


Gość bystra6witosa6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bystra6witosa6

mam problem ze zmianą biegów w golfie 1,9 D 90 KM . Auto przejechało 300 000 km, zmieniłem kompletne sprzegło, pompę i siłownik i dalej są kłopoty ze zmianą biegów. W stacji proponują mi wymiane oleju w skrzyni biegów , czy to ma sens. Sama skrzynia chyba jest dobra, biegi wchodzą bez zgrzytow ale na siłę. Czy można zdiagnozować skrzynię bez jej wyciągania. Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za bezpośredniość i stanowczość, ale mam alergię na ludzi, którzy mają wszystko w poważaniu.

Pytania z mojej strony:

1. czy potrafisz czytać - wnioskuję że tak, bo już zakładałeś temat i nawet we właściwym dziale

2. czy możesz mi wyjaśnić, co ma wspólnego skrzynia biegów z wałkiem rozrządu i jego zużyciem?

3. czy jesteś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie: gdybyś szukał informacji o ciężko wchodzących biegach w golfie, to czy szukając na forum zainteresowałby cię temat wymiany wałka rozrządu?

 

Wiesz do czego zmierzam?

Bardzo cię proszę drogi kolego, ogarnij się troszkę i stosując najprostsze zasady logicznego myślenia staraj się postępować poprawnie. Wiem, masz problem i jest on dla ciebie bardzo ważny. Ale miej też na względzie, że forum służy nie tylko tobie i inni również mogą szukać jakichś informacji. A tak co? Bajzel robisz.

 

Wydzielam do nowego tematu.

 

A w kwestii problemu:

- co z linkami - czy nie mają oporów (zapieczone) lub nadmiernych luzów

- co z lewarkiem (nadmierny luz i lata jak kij w wiadrze)

- w jakim stanie wybierak na skrzyni

To ma wpływ na komfort wybierania biegów i trza by było zerknąć. Wymiana oleju nie zaszkodzi ale być może jest zbyteczna. Chyba, że jest go za mało a to też może powodować opisane zjawisko, tylko wtedy skrzynia pracuje głośno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania