Skocz do zawartości

Astra H 1,7 CDTI przekręcam kluczyk i nic


Gość mada_sp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam następujący problem. Przekręcam kluczyk i nic się nie dzieje znaczy nie odpala, przekręcam kluczyk kilka razy i zapala - czasami trwa to krócej czasami dłużej. Jak odpali wszystko działa poprawnie. Problem występuje na zimnym i na ciepłym silniku. Aktualnie auto stoi u mechanika, ale też nie może dojść co jest przyczyną. Po podłączeniu kompa sygnał wychodzi ze stacyjki wchodzi do skrzynki bezpieczników tej pod maską i dalej się urywa (oczywiście wtedy gdy nie chce odpalić). Problem początkowo był sporadyczny teraz występuje prawie przy każdy odpalaniu. A jeszcze jedno jak nie chce odpalić pali się kontrolka ,,samochodzik z kluczykiem" - pali się światłem ciągłym i wskazówka poziomu paliwa idzie na maksa tzn. tyle ile jest paliwa po czym opada do zera i po kolejnej próbie przekręcenia kluczyka jeśli w/w kontrolka zgaśnie auto odpala.

Może ktoś miał taki problem. Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek3710

Przerabiałem problem z' kontrolką z kluczykiem' w audi a 3.To immobiliseru.Tylko,że u mnie wystarczyło kilka razy przekręcić kluczykiem i zaskakiwał.U mnie jak kontrolka mrugała to znaczyło ,że nie odpali,a jak ciągiem i gasła to OK. Może kostka stacyjki,szczotki w rozruszniku się zawieszają,zabrudzone kable,styki na rozruszniku lub akumulatorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość automux

Jeżeli pali się kontrolka z kluczykiem (takim jak do drzwi a nie kluczem płaskim) to niech wejdzie w immobilizer i sprawdzi błędy w sterowniku silnika nie musza wystąpić. Jak masz drugi kluczyk sprawdź na nim, może transponder w kluczyku nawala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania