Skocz do zawartości

alternator opel astra


Gość gizmo82

Rekomendowane odpowiedzi

no teraz już wiem ale co mogło sie stać?

 

Co wiesz na czym stanęło, podaj wyniki pomiarów, a dokonaj pomiarów przy samym akumulatorze i przy alternatorze bo mogą być różnice jak są duże to gdzieś na kablach jest luz a przeważnie jest on na zaciskanych klemach na kablach. Chłopie pisz co tam czynisz bo nie mamy monitoringu na Bochnię ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na akumulatorze 12.5V,odpalam i pokazuje 13.6 do 14V maksymalnie ale co dziwne na wyższych obrotach nic sie nie zmienia,dziwne troche bo teoretycznie na wyższych obrotach powinno bardziej ładować a nic się nie zmienia.Na alternatorze jest to samo - takie same wyniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalam i pokazuje 13.6 do 14V maksymalnie

 

Wynik mieszczący się w normie oczywiście jeśli masz tam jakieś odbiorniki włączone typu światła mijania, wzorcowe ładowanie to 14,5V ale to są granice tolerancji miernika, ja bym tam nic nie szukał w tym alternatorze, no chyba że akumulator jest nie doładowany w co wątpię. To że się napięcie nie zmienia po dodaniu gazu jest prawidłowym objawem sprawnego regulatora napięcia, który ma utrzymywać dobry poziom w całym zakresie obrotów silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Grześ za wyczerpującą odpowiedz,mam jeszcze dylemat z akumulatorem znaczy albo nie trzyma prądu albo coś go rozładowywuje,naładowany na fula po 12h nie kręci,jest jakiś sposób sprawdzenia czy coś nie pobiera prądu na wyłaczonym zapłonie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć amperomierz, zdejmujesz klemę plusową z akumulatora, jeden koniec miernika dajesz na akumulator a drugi do kabla który ściąłeś z akumulatora, wyłączasz wszystko w samochodzie i obserwujesz jaki jest prąd poboru, jeśli nie masz amperomierza możesz zdjąć klemę z akumulatora i po 12h podłączyć i spróbować uruchomić silnika jak będzie dobrze kręcił to jest szansa że akumulator jest dobry jeśli nie, ma wewnętrzne zwarcie które go rozładowuje a tak coś czuje że tak będzie, problem z ładowaniem tez tak się objawia najlepiej podmienić akumulator i zmierzyć napięcie ładownia czy się podniesie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem aku na ful zobacze co będzie jutro rano,w sumie to aku ma dwa lata tylko moja piękna połówka kiedyś zostawiła samochód na światłach postojowych i tak sobie stała bidulka trzy dni i od tego czasu zaczeły się takie jazdy typu sam się rozładowywuje,nie trzyma prądu.

 

[ Dodano: 2013-04-12, 16:59 ]

myślałem że to wina alternatora tylko dzisiaj mi sie przyznała że tak kiedyś się stało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się akumulator rozładuje do samego końca i tak postoi parę dni to masz jak w banku że po jakimś czasie jest on do wymiany, akumulator się zasiarczy a co za tym idzie sam się rozładuje i zaczyna mieć wewnętrzne zwarcie, jeśli masz możliwość podmień akumulator albo podjedz do dobrego elektryka który posiada i potrafi obsługiwać sprzęt do kontroli akumulatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania