Skocz do zawartości

Automat


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie czy normalne jest w automatycznej skrzyni biegów ( Audi A4B5 1.6 - 95 rok ) że po uruchomieniu auta słychać tak jakby się olej przelewał xD to raz a dwa czy normalnym jest ze dojeżdżając do świateł jak już się auto zatrzyma to słychać jak coś pod pedałem hamulca odbija że tak powiem, słychać jakby się coś zazębiało, lub jakby coś cofało. Do tej pory nie miałem styczności z automatyczną skrzynią, dlatego się pytam czy to normalne. Biegi normalnie się zmieniają, co prawda jak jest zimno i auto postoi np noc to jak go odpalę to muszę chwilkę poczekać żeby się ten olej jakby rozbił, żeby wchodziły biegi, ale to mnie jakoś nie dziwi przy np -15 C to stare auto z 95 roku. Czytałem poradnik na forum na temat automatów ale tam nie znalazłem odp wiec pytam tu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy normalne jest w automatycznej skrzyni biegów ( Audi A4B5 1.6 - 95 rok ) że po uruchomieniu auta słychać tak jakby się olej przelewał

Nie, nie jest normalne.

 

czy normalnym jest ze dojeżdżając do świateł jak już się auto zatrzyma to słychać jak coś pod pedałem hamulca odbija że tak powiem, słychać jakby się coś zazębiało, lub jakby coś cofało

Nie, nie jest normalne.

 

jak jest zimno i auto postoi np noc to jak go odpalę to muszę chwilkę poczekać żeby się ten olej jakby rozbił, żeby wchodziły biegi,

To też nie jest normalne. Ja przy -25*C odpalałem i można było od razu jechać. Żeby biegi zginęły, to musiałoby być -35*C bo wtedy dexron robi się bardzo gęsty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he no to mam zagadkę, autko normalnie jeździ zmienia biegi niby wszystko ok, podpytam się jeszcze wujka kiedy był wymieniany olej w skrzyni. Powinno coś to wyjaśnić. Aha jak już mowa o oleju to ile do takiej skrzyni wchodzi oleju i czy da radę to samemu wymienić, oczywiście olej z filtrem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile do takiej skrzyni wchodzi oleju i czy da radę to samemu wymienić, oczywiście olej z filtrem

 

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to i tam jest, że od 6-7 L o ile pamiętam tylko że to jest wraz ze sprzęgłem a bez niego około 5 L chyba i moje pytanie jest takie czy spuszczając olej ze skrzyni jednocześnie zejdzie z sprzęgła ?? czy są jakieś dwa korki spustowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już się gubię skoro spuszczając olej ze skrzyni nie spuszczę ze sprzęgła i najczęściej jest jed3en korek to co?? wniosek z tego taki że oleju w sprzęgle się nie wymienia ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google się zepsuło?

Może zamiast dociekać pytanie za pytaniem ,to warto w googlach poczytać o budowie i zasadzie działania automatycznej skrzyni?

Pytania są treści "ile wróbelek ma nóżek i dlaczego dwie?".

Sprzęgło hydrokinetyczne fachowo nazywa się przemiennikiem momentu obrotowego i jest autonomicznym podzespołem skrzyni. Połączony hydraulicznie w sensie przepływu oleju, jednak co najmniej połowa oleju w nim zawartego pozostanie, ponieważ jest OKRĄGŁY jak każde inne sprzęgło, a z racji tego, że otwór jest w środku, to olej nie wypłynie z niego do końca.

Poczytaj sobie i trochę się rozeznaj...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem mniej więcej jak działa taka skrzynia, to raz a dwa sądziłem, że po to jest to forum żeby uzyskać informacje. Poza tym jak wyjaśnić to " przelewanie się" oleju po uruchomieniu auta po paru minutach jest cisza, może to świadczyć o małej ilości oleju np, bo jedynie to mi do głowy przychodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem mniej więcej

A czy nie można wykazując minimum inicjatywy poczytać w wielu dostępnych źródłach i się po prostu dowiedzieć?

Idąc twoim tropem rozumowania niedługo będziemy odpowiadać na pytania która godzina teraz jest, bo w końcu

po to jest to forum żeby uzyskać informacje

 

Informacje to w punkcie informacyjnym.

Ideą forum owszem, jest pomaganie sobie, ale nie popadajmy w skrajności i nie wykazujmy "lenia". Co innego, jeśli jest to wiedza raczej trudno dostępna, albo chodzi o jakieś kruczki i tajniki, ale tak oczywiste pytania mające mnóstwo materiałów w sieci jako odpowiedź + poradnik na forum, to chyba nie do końca zgodne z logiką i ideą forum. Przynajmniej moim zdaniem, jako admina tego całego bajzlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania