Skocz do zawartości

Seicento 0,9 problem z gazem


Gość Mirek5004

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirek5004

Mam problem z gazem w Seicento 0,9. Odpalam samochód na automacie czyli zapalam samochód na benzynie po dodaniu obrotów przełącza się na gaz i jeżeli tak zgaszę samochód i chcę go zaraz zapalić to jest problem muszę sporo razy kręcić rozrusznikiem. Natomiast jak silnik pracuje i ręcznie przełączam z gazu na benzynę czy z benzyny na gaz to wszystko jest ok. Przełącznik mam Lecho WR, sterownik Tartarini Junior Control. Co może być przyczyną problemów na automacie? Mam tez jeszcze jedno pytanie czy w automacie silnik za każdym razem jest odpalany na benzynie czy tylko pierwszy raz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w automacie silnik za każdym razem jest odpalany na benzynie czy tylko pierwszy raz ?

Każdorazowo.

 

przełącza się na gaz i jeżeli tak zgaszę samochód i chcę go zaraz zapalić to jest problem muszę sporo razy kręcić rozrusznikiem.

W układzie dolotowym zalega gaz, którego silnik nie zdążył zassać. To wada instalacji mieszalnikowych i raczej niewiele da się zrobić. Pozostaje jedynie przed zgaszeniem przełączyć go na benzynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek5004

Problem ten jest dokuczliwy w momencie gdy np żonie zgaśnie nagle na skrzyżowaniu i kiedy od razu trzeba go szybko odpalić.

A jak ręcznie w czasie pracy silnika przełączę go z gazu na benzynę to płynnie przełączy się. To wtedy gaz w układzie dolotowym mu nie przeszkadza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy gaz w układzie dolotowym mu nie przeszkadza ?

Nie, bo wtedy go tam nie ma. Przecież podczas pracy na benzynie nie pobiera gazu, ponieważ elektrozawory instalacji LPG są pozamykane. Nie zalega gaz w dolocie, nie ma za bogatej mieszanki, odpala elegancko. Proste.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania