Skocz do zawartości

Zapalający na sie podczas jazdy CHECK ENGINE - Astra II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem niedawno Opla Astrę II z silnikiem 1.6 16v ecotec i czasami podczas jazdy zapala się kontrolka check engine. Samochód normalnie jedzie, nic się nie dzieje niepokojącego z mocą czy coś w tym stylu i po około 10 sekundach kontrolka gaśnie.

 

Miał ktoś coś podobnego lub wie o co może chodzić?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Daniel 'nycer'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dowiedzieć się co mu jest należy podłączyć pod kompa i spr co mu dolega, wątpię, że ktoś Ci powie od tak co to jest za błąd :) przyczyn może być wiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

Zrób diagnostykę spinaczową to się wszystkiego dowiesz. W złączu diagnostycznym złącz piny 5 i 6 przy pomocy spinacza i odczytaj ilość mrugnięć. To tylko taka szybka instrukcja, resztę sam doczytaj.

Stawiam na sondę, znajomy ma to samo ale od roku nic nie dotyka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; color: #000000

 

 

http://forum.samnaprawiam.com/elektrykakody-bledow-ich-odczyt-czyli-kontrolka-z-kluczem-vt255.htm?highlight=kody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, pojutrze mam wolne więc posprawdzam.

 

Pozdrawiam

Daniel 'nycer'

 

[ Dodano: 2013-03-11, 11:35 ]

Zrobiłem samodiagnostykę wedle zaleceń i dzieje się coś dziwnego a mianowicie najpierw powinien wybłyskać kod 12 czyli rozpoczęcie diagnostyki a wybłyskuje 9, potem 13 i 10.

 

Bardzo proszę o obejrzenie filmiku (wczoraj nagrałem) do którego link jest poniżej i pomoc w rozszyfrowaniu błędów.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

Daniel 'nycer'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

astry G maja kody czterocyfrowe bez 12 na poczatku. czyli właczasz zapłon i odrazu leci błedy. 10 błysków to jest 0.

 

Masz błąd 0130 - czyli Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy

Jak sprawdzic sonde jest opisane na forum

 

pierwsza 9tke mozesz olac i wziac jako 10 bo kazdy błąd jest powtarzany zawsze 3 razy. A i błędu 9130 nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, natomiast teraz pojawia się inne pytanie a mianowicie: jaką kupić sonde wiem że zaraz wszyscy odpiszą tylko bosch ale z wiadomych względów nie mam zamiaru płacić ponad 300 zł dlatego rozważam zakup jednej z dwóch niżej wymienionych:

 

DENSO http://allegro.pl/sonda-lambda-opel-astra-2-vectra-b-1-4-1-6-16v-i3068475047.html

 

lub

 

BEGAR http://allegro.pl/sonda-lambda-astra-g-vectra-b-1-4-16v-1-6-16v-nowa-i3028815135.html

 

żeby nie było, że leń jestem i idę na łatwiznę przyznaję że szukałem u wujka googla opinii o różnych sondach również tych wyżej wymienionych, ale nic konkretnego co mogłoby mi pomóc w podjęciu decyzji nie wyczytałem.

 

Może koledzy z forum mają jakieś doświadczenia z innymi sondami wartymi polecenia w rozsądnej cenie.

 

Nie chce się bawić w dorabiania przewodów dlatego chciałbym sonde z gotową wtyczką.

 

Pozdrawiam

Daniel 'nycer'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bezsensu jest kupować nieoryginalna sondę. Wydasz raz ale na pewien czas. Co do jakości tych dwóch się nie wypowiem, tzn nie chce wprowadzać Cb w błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

to ze bład dotyczy sondy wcale nie musi oznaczac ze jest do wymiany. najpierw ja sprawdz, swiece obejrzyj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja astra ma przejechane ponad 200 000 km więc sonda mogła się już "skończyć". A ponieważ w civicu również miałem przeboje z sondą i też ją sprawdzałem, przepalałem, czyściłem styki itp a w końcu i tak kupiłem nową sondę więc myślę, że nie ma co się bawić w sprawdzanie tej tylko trzeba kupić nową, ale jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania