Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem Pontiac trans sport 2.3 16v Pomocy


Gość marcino3232

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcino3232

Witam, mam taki problem z moim pts 2.3 16v Auto chodziło, dojechałem normalnie do pracy a jak już chciałem wracać to auto odpaliło, chodziło na wolnych obrotach, nie reagowało na gaz i zgasło, od tego momentu nie mogę go odpalić. Sprawdzałem świece iskra jest, paliwo do wtrysków dochodzi, wężyki podciśnienia wszystko na miejscu. Auto nie odpala na paliwie ani na gazie, auto próbowałem odpalić na hol i bez żadnych rezultatów nie odpalił co może być przyczyną?? gdzie jej szukać? czy mógł przeskoczyć łańcuszek rozrządu?? Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem nigdy żeby ten łańcuch przeskoczył, ale wszystko możliwe, skoro paliwo dochodzi iskra jest to jeżeli rozrząd jest ok to nie ma innej opcji tylko powinien odpalić, chyba najprościej bd sprawdzić czy rozrząd jest ok, ewentualnie może być taki myk że nie reaguje przepustnica to wyjaśniałoby brak reakcji na pedał gazu może zwyczajnie, sprawdź jeszcze to czy w momencie wciśnięcia pedału gazu otwiera się przepustnica ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcino3232

sprawdzałem przepustnica się otwiera.. ten łańcuch też wydaje mi się mało prawdopodobny.. może jakieś przebicie? niewiem gdzie mam szukać tej przyczyny :-[

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz tam zapłon, możliwe że się przestawił, i iskra jest w złym momencie, poza tym zależy jak spr iskrę bezpośrednio na świecy czy na przewodzie ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcino3232

w 2.3 nie ma kabli wysokiego napięcia tylko z cewek idzie bezpośrednio na świece i sprawdzałem iskre na świecach i iskra jest a nadal nie odpali. gdzie jeszcze może go coś boleć? a może czujnik położenia wału może mieć coś z tym wspólnego

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcino3232

wyciągałem listwe wtryskową i wtryski rozpylaja wszystkie 4

 

[ Dodano: 2013-02-18, 20:15 ]

auto nie odpala na paliwie na gazie również :-[

 

[ Dodano: 2013-02-18, 20:37 ]

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji jak jest zapłon i paliwo dochodzi to powinien odpali no chyba że ten łańcuszek przeskoczył, ale wątpię w to , jeszcze przychodzi mi do głowy pomysł z zaworem ERG (o ile u Cb występuje ) jak ten zaworek " padnie " to właśnie nie można uruchomić auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ja Ci nie powiem, ale myślę, że jeżeli u Cb występuje, to ktoś na forum Ci to poda, należy go szukać gdzieś na " drodze" wydechu - dolotu ( tak mi się wydaje, nie jestem pewny ), Jak mówię coś nie tak to proszę mnie poprawić. Wpisz w googlach lub na allegro i zobaczysz jak taki zawór mniej więcej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania