Skocz do zawartości

Składanie instalacji


Gość luciusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie!

W związku z tym, że moja stara instalacja mi strzelała w tłumik postanowiłem pojeżdzić dwa miesiące na Pb a teraz nadszedł czas na wymianę. Stara to Dream XXI N dziadowska i prymitywna. Na Pb auto chula idealnie a po przejściu na LPg nawet na jałowym biegu słychać różnicę. Po dodaniu gazu wywala błędy wypadania zapłonu silnik wchodzi w tryb awaryjny. Auto ma dwie sondy lambda i na biegu jałowym czy to LPG czy Pb chodzą normlanie. Musi być wina instalacji (tak mi sie zdaje...). Zaproponowano mi dzisiaj taki wariant:

- centralka AC Compact

- reduktor Alaska ( nie wiem jaki bo chyba jest kilka?)

- wtryski Valtek ( czerwone chyba)

Reszta pozostaje po Dreamie. Cena z robocizną 1200 zł. Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralka AC Compact

 

Chyba chodzi o AG Compact a nie lepiej zainwestować w centralkę Stag 4 jest w nim przejrzysta i czytelna regulacja i samo wykonanie jest dużo lepsze, a różnica w cenie pewnie nie wielka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG to jest - miałeś racje. Też chciałem Staga, ale ten gazownik nie robi. Problem polega na tym, że za 3 miesiące wyprowadzam się daleko, daleko na drugi koniec Polski i nie będę miał dostępu do zakładu montującego a w przypadku AG mogę serwisować na terenie całego kraju w ramach gwarancji. Z tego co mi wiadomo Stag nie daję takiej możliwości. BRC udziela gwarancji tylko przy montowaniu całości a to jest kosztowne jak cholera (2800 zł). Grześ co myślisz o reduktorze Alaska? Czytałem złe opinie na jego temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to AG Compact warte jest poświęcenia kasy czy nie? Gazownik mówi, że zrobił ich z 200 sztuk i chodzą dobrze. Nastawiłem się myślami na Staga a tu wyszło jak wyszło. Bo rozumiem że tak naprawdę to z Dreama zostanie prawie wszystko, nawet przewody gazowe, filtr itp. Ta wymiana w zasadzie sprowadza się do podpięcia nowej centralki, reduktora i listwy wtryskowej. 1200 zł to nie za dużo?

Co ile km należy czyścić te Valteki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy wyłącznie do Ciebie, a czyszczenie wtrysków robi się dopiero jak są ku temu objawy ja już trzeci rok śmigam na Valtkach i nic się nie dzieje, ostatnio sprawdzałem jak wyglądają mapy w centralce i na dzień dzisiejszy jest wszystko w normie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valtki dadzą rady, Hanna czy jakoś tam droższe są. Właśnie się dowiedziałem, iż będzie też możliwość montażu Alaski, Valtków i sterownika Stag - 4 za podobną cenę. Chyba lepszy zestaw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Obecnie posiadam instalacje z blosem, ale nie jestem zadowolony ze spalania swojego c20ne (problemy z regulacją, a gazownicy w okolicy niestety lepiej tego nie robią), dlatego chciałbym założyć instalacje sekwencyjną. Prosiłbym o wytyczne dotyczące podzespołów które dobrać, a może jakiś gotowy zestaw z allegro?

 

1. http://allegro.pl/a20-ac-stag-4-eco-alaska-136km-valtek-sekwencja-i4510723607.html

 

2. http://allegro.pl/ac-stag-4-eco-alaska-hana-h2001-136km-sekwencja-i4528178884.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania