Skocz do zawartości

Termostat w Opel Vectra A 1.6s


Gość tar-michu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów forumowiczów :-) Może trm razem dobrze trafiłem ;p

 

Dziś "tak mi się zdaje" walną termostat w silniku 16SV Opel VectraA 1.6s Ale jakoś dziwnie bo w pozycji otwartej na pełnym obiegu... ( termostat był zamontowany sam go widziałem przy okazji wymiany pompy cieczy chłodzącej oraz węży ). Nie pmyślałem bo mogłem go trż wymienić

Chodz Mi czy mogę tak jeżdzić?? Do Kwietnia lub Czerwca, na ten okres zaplanowałem Generalkę całego silnika....

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jezdzic mozna ale auto nie bedzie sie dogrzewac czyli m.in wiecej palic a przy temp ok 0 bedzie raczej kłoppot (przynajmniej dla mnie) jak do wnetrza zamiast goracego powietrza bedzie leciec ledwo cipłe. :-/

termostat raczej jest nie drogi wiec po co sobie utrudniac

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jezdzic mozna ale auto nie bedzie sie dogrzewac czyli m.in wiecej palic a przy temp ok 0 bedzie raczej kłoppot (przynajmniej dla mnie) jak do wnetrza zamiast goracego powietrza bedzie leciec ledwo cipłe. :-/

termostat raczej jest nie drogi wiec po co sobie utrudniac

pozdrawiam

 

Kolego wiem że termostat jest tani, ale ja mam przy pompie cieczy "tak mi się zdaje" a ona jest połączona paskiem z rozrządem i musiał bym go ruszyć :-/ a obecnie nie dysponuję garażem......

 

[ Dodano: 2013-01-31, 20:47 ]

Możesz jeździć tylko Ci spalanie wzrośnie ewentualnie możesz przykryć wloty powietrza by silnik nie był tak przedmuchiwany zimnym powietrzem.

 

Dzięki Kolego :) o to mi chodziło :)

 

Co do wzrostu spalania, cóż zaboli po kieszeni :devil: ale jakoś dam radę przeżyć :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania