Skocz do zawartości

nieustające problemy astra f C18XEL


Gość karol1623

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol1623

witam wszystkich mam kolejny problem z moja astra otoz dzis czyscilem przepustnice i silnik krokowy poskladalem wszystko do kupy odpalilem auto i obroty zaczely skakac jak jest auto zimne to obroty wskakuja na 2000 potem spadaja na 1500 i tak pare razy skoczy z 2 tys do 1,5 tys i jak jak jade i chce zmienic bieg obroty spadna do 900 ale po chwili sie podnosza do 1500 i tak trzyma.Odpinalem wtyczke od krokowego na odpalonym aucie i obroty spadna do 900 normalnie jak zaloze spowrotem to znow na 1500 , jak jade i naciskam gaz do konca to auto najpierw zamuli potem dopiero sie zbiera zczytywalem kody bledow i wyskoczylo mi ich troche : 21,24,52,56,71,73,74,91, odlaczalem aku na 30 min i nic to nie dalo dalej te bledy sa , zapomnialem dodac ze jak puszcze noge z gazu to auto szarpie a wczesniej tego nie mialem .. Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź krokowy dokładnie a szczególnie czy jest tam ta gumowa uszczelka i do sprawdzenia wszystkie połączenia przepustnicy czy przypadkiem nie zapomniałeś o jakimś wężyku i przydało by się te błędy pokasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol1623

tam juz cos bylo robione bo bylo zlozone na silikonie , ta uszczelka co laczy krokowy z przepustnica to wyglada jak by byla zrzeszala . Weze wszystkie pozakładalem bo bylem nawet teraz i sprawdzalem tak jak mowiles , a co do tych bledow to nie mam zielonego pojecia jak je usunac bo jak odlacze aku to na chwile ich nie ma potem znowu sa jak nie te same to jakies inne a u nas w okolicy nikt nie ma programu do opla. A uszczelke do krokowego mozna sama dokupic czy trzeba razem z krokowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę można samemu stworzyć, uszkodzona uszczelka może powodować zasysanie fałszywego powietrza a co za tym idzie moga być takie objawy jak masz do tej pory, a błędy trzeba by skasować gdyż sterownik będzie przekłamywał dane a w najlepszym przypadku będzie pracował w trybie awaryjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol1623

uszczelke zrobic to nie problem tylko z czego by ja najlepiej zrobic zeby sie nie rozleciala i zeby nie ciaglo lewego powietrza? a co do tych bledow to jak je najlepiej samemu skasowac o ile sie da samemu?

 

[ Dodano: 2012-12-30, 17:14 ]

jeszcze mam takie pytanko. Znacie moze jakiegos dobrego mechanika , elektryka w malopolsce albo na śląsku ktory by mi zerknal co jest grane z tym moim autem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania