Skocz do zawartości

Laguna II ABS problem


Gość pax1990

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem, huczało łożysko w przednim kole zostało wymienione i teraz jest problem z ABSem (zapala się kontrolka) na kompie wyskakuje ze czujnik z lewej czyli z tej co było robione, i teraz tak bo czytałem ze łożysko coś ma tam wbudowane jakiś pierścień magnetyczny, czy jest możliwość ze łożysko powinno być odwrotnie wprasowane?? bo wcześniej wszystko było dobrze a teraz taka zagadka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość ze łożysko powinno być odwrotnie wprasowane??

Tak na uszczelniaczu łożyska są paski magnetyczne i albo ktoś odwrotnie wprasował łożysko lub zapodał takie bez pasków ABS. Kiedy zapala się kontrolka ABS od razu po włączeniu zapłonu, czy dopiero jak auto zaczyna się toczyć?. Może być też uszkodzony podczas montażu sam czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automux, błąd wywala dopiero po tym jak np się przejadę, czujnik był prawie że nie ruszany został tylko wypięty, nie był narażony na jakieś naprężenia, te łożysko mnie niepokoi :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łożyska to jak weźmiesz do łapki z paskiem magnetycznym i bez paska to od razu gołym okiem widać różnicę :) ... (ostatnio wymieniałem u ojca w Lagunie I ale zasada ta sama).

 

Nie mam teraz pewności, ale łożysko do Laguny II wychodziło TYLKO w wersji z paskiem :) ... ponieważ Lala II nie wychodziła bez ABS`u :) .... także albo klękł czujnik... (częsta przypadłość tego modelu w dziale poradników masz mój poradnik wymiany :P ) ... albo łożysko jest odwrotnie wprasowane... nie wiem jak wygląda sprawa łożyska do Lali II ... ale jak miałem łożysko od Lali I (również z paskiem ABS) to miało ten pasek po obu stronach... także jeden kij jak się je wsadzało ... a przynajmniej tak mi się wydaje :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania