Skocz do zawartości

Problem z licznikiem!!! Licznik, Zegary,


Gość petarda222

Rekomendowane odpowiedzi

Gość petarda222

Mam następujący problem.

Nie działają mi prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik temperatury silnika i poziomu paliwa.

vag nie wykrył żadnych błędów, ale nie dało się wykonać testu licznika. Przeczyściłem wszystkie możliwe kostki przy silniku i nic nie pomogło, po wykręceniu licznika zauważyłem, że podczas ponownego podpinania kostki znajdującej się za obrotomierzem środkowe kontrolki czyli olej, płyn do spryskiwaczy, paliwo oraz wskaźnik temp silnika zaczynają działać przez kilka sekund, następnie wszystko gaśnie. Po kilku takich próbach zauważyłem, że wskazówka od paliwa i temp silnika mocno cofa się do tyłu.

Dodam, że czasami podczas jazdy wszystko wracało do normalności ale po ponownym włączeniu zapłonu problem powraca na jakiś czas.

Jeśli miał ktoś taki problem proszę o pomoc.

I jeszcze jedno. Dowiedziałem się, że wymiana samego licznika nie jest taka prosta, ponieważ jest w nim imobilizer. Samochód bez licznika nie odpala(sprawdzałem)

 

Czeka na jakieś konkretne podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Dowiedziałem się, że wymiana samego licznika nie jest taka prosta, ponieważ jest w nim imobilizer. Samochód bez licznika nie odpala(sprawdzałem)

 

Dokładnie tak jest. Najprościej wziąć na próbę jakikolwiek inny licznik i wpiąć. Nawet "nie swój" licznik powinien ruszyć wskazówkami i kontrolkami po włączeniu zapłonu - dowiesz się czy wina po stronie licznika czy okablowanie nie halo.

Zmiana licznika na inny wymaga zakodowania immo - usługa kosztuje ok. 100-150zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w kostce masę i pozostałe masy między budą a silnikiem i silnikiem a aku, buda-aku.

Jak kiedyś z kolegą przekładaliśmy astre G to mieliśmy taką samą sytuację, źle podpieliśmy masę miedzy budą a akumulatorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania