Skocz do zawartości

Problem z modułem komfortu


Gość fafluhte

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich.

 

Przejdę do tematu który mnie nurtuje. Tydzień temu stałem się posiadaczem Audi A3 2002 rocznik 1.8 benzyna, początkowo wszystko było ok. Jednak dzisiaj zauważyłem, że nie mruga mi dioda od alarmu, poza tym po przekręceniu kluczyka nie migają mi kierunkowskazy odpowiadające za załączenie alarmu oraz nie gaśnie mi oświetlenie wnętrza po odpaleniu auta.

 

Z tego co czytałem trzeba by samochód sprawdzić vagiem pod względem błędów z module komfortu, tylko pytanie jakie ustawienia wprowadzić aby wszystko wróciło do normy. Czy to może spierniczyło się coś więcej niż tylko błędy w module ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjrzałem się temu bliżej, mam następującą sytuację. Jeżeli otwieram sobie bagażnik z kluczyka to zamykają mi się drzwi kierowcy jak i pasażera ( posiadam wersję 3 drzwiową ). Natomiast gdy zamykam bagażnik to otwierają mi się drzwi. Wydaję mi się że coś jest nie halo. Czy bagażnik powinien się otwierać wraz z otwarciem drzwi (zapewne tak, lecz kto pyta nie błądzi).

 

Ogólnie to klapa bagażnika nie reaguje na pompkę centralnego a słychać że coś tam z tyłu burczy sobie, tyle że nie ma żadnego efektu.

 

I teraz pytanie czy uszkodziła się pompka od klapy bagażnika czy poprostu tak jest że centralny w tym modelu auta nie otwiera bagażnika ??

 

Z góry dziękuję za porady

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie u Ciebie jest moduł komfortu ale jak pod siedzeniem kierowcy to mogły pognić przewody elektryczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję fotel wymontować, wykładzinę podnieść i dostać się do puszki gdzie jest moduł komfortu tam często gniją przewody i dobrze posprawdzać też masowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem mam problem z centralnym zamkiem, podczas otwarcia z pilota otwierają mi się drzwi oraz klapka od wlewu. Natomiast klapa bagażnika mi się nie otwiera. Ponadto otwierając klapę bagażnika kluczykiem zamyka mi drzwi oraz klapkę wlewu. Miał ktoś kiedyś taką dolegliwość. Ewentualnie może ktoś wie jak to rozwiązać.

 

Nie wiem czy to normalne ale czy w klapie bagażnika jest zwykły siłownik ? czy tylko u mnie coś było kombinowane ?? Myślałem że wszystko jest sterowane z tej pompki z bagażnika, czy może powinna ona dawać sygnał na ten siłownik w klapie ?\

 

Proszę o jakiekolwiek sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania