Skocz do zawartości

Problemy z automatyczna skrzynia Opel Frontera 3,2 V6


Gość seweryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem wsteczny działa a na jedynce D rozpędza się tylko do 30 i dalej nie zmienia biegów na 2,3,4 Dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynce D

 

nie ma takiego piegu jak jedynka D no chyba że czegoś nie wiem eksploatując ponad 15 lat samochody z automatem, gdzieś na forum jest opis działania automatycznej skrzyni a tak do przypomnienia

R wiadomo wsteczny

P to chyba tez wiadomo

D skrzynia wykorzystuje wszystkie biegi w kierunku do przodu

4 skrzynia wykorzysta w czasie jazdy tylko biegi 1,2,3 i 4 max prędkość około 100 k/h

3 skrzynia wykorzysta tylko biegi 1,2 i 3 max prędkość około 70 km/h

2 skrzynia wykorzysta tylko biegi 1 i 2 max prędkość około 50 km/h

1 skrzynia jedzie tylko na jednym biegu z prędkością do 30 km/h

 

podane prędkości są różne i zależy to tylko od konstrukcji skrzyni i ilości biegów

 

a teraz się określ co Ci nie działa lub opisz dokładnie co się dzieje a przed tym proponuję sprawdzić poziom oleju w skrzyni i w jakim stanie jest ten ojel czyli kolor i zapach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

jadąc autem zaczęło zrywać biegami jadać drive'm "D" osiąga prędkość do 30 km/h tak jak by jechał na jedynce i nie chce przerzucić na następne biegi, jadąc na wstecznym podnosi się temperatura silnika. kontrolki nic nie wskazują na jakiś błąd, miałem 2 fachowców z komputerem i nie mogli się połączyć z komputerem samochodu. jaka może być ta przyczyna? jak się wymienia olej w skrzyni biegów gdyż ona nie ma miarki sprawdzania poziomu oleju? są tylko 2 śrubki w misce jedna spustowa i jedna do napełniania, ile oleju wchodzi do skrzyni? olej ma zapach czegoś przypalonego, kolor czerwony gdyż rok temu wymieniałem sam olej z przyczyny pęknięcia wężyka co idzie do chłodnicy, olej wlałem do skrzyni strzykawka z dołu do pełna. czy jest możliwość ze kuna uszkodziła coś w samochodzie? jeżeli tak to gdzie się znajduje wiązka odpowiadająca za sterowanie skrzyni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania