Skocz do zawartości

Opel Corsa 1.2 - problem przy odpalaniu


Gość Iwonka@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy problem od jakiś 2 tyg przy odpalaniu zimnego silnika słychać było warczenie silnika, przy hamowaniu, zmianie biegów na niższy potęgowało się warczenie. Po przejechaniu ok 300 m silnik zaczyna pracować normalnie. Sądziłam że to przez to że ruszamy na nierozgrzanym silniku. Jest to benzyna. Jednak jakieś 4 dni temu , autko jakby muliło się i prawie zgasło po odpaleniu i na skrzyżowaniu. Stawiałam na kable, zerkałam czy iskra nie skacze. dzień później gdy mąż odpalił , i przejechał 50 m autko zgasło i już nie odpaliło. Na zapych też nie dało rady go uruchomić. Odpalił ale po chwili kontrolki się świeciły ponownie.

 

mechanik zmienił świece - bo stwierdził że były czarne (wymieniane w maju tego roku), kopułkę i paluch. Na kablach nie ma przebicia, paliwo dopływa bez problemu. Nie mają więcej pomysłu, autko odpaliło ale i tak felernie chodzi po odpaleniu. Poza tym jak zrobili rundkę to auto zgasło i nie chciało zaś odpalić. Po godzinie opdaliło normalnie.

 

Zawieźliśmy do elektromechanika , który w lipcu bieżącego roku wymieniał nam czujnik temp silnika i mapsensor, gdyż gasł nam na skrzyżowaniach co jakiś czas i po 10 min odpalił i jechał dalej. Problem się skończył.

Stwierdził że faktycznie silnik po odpaleniu nie pracuje zbyt dobrze, ale po chwili ładnie chodzi. Chce poobserwować autko. Czy ktoś ma jakieś pomysły ? elektromechanik rzucił że może jest problem z zapłonem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam może za głupie pytanie , ale rozumiem że nie chodzi o czujnik temp. silnika ? tylko jeszcze inny tak ?

 

[ Dodano: 2012-11-07, 19:21 ]

zerknęłam dopiero teraz że źle umieściłam pytania - jak można przenieść temat - chodzi o silnik benzynę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
jak można przenieść temat - chodzi o silnik benzynę

 

Już przeniosłem.

 

Co do problemu to jeden raz mialem cos podobnego i do dzis nie wiem co mu bylo, podmieniałem dosłownie wszystko na sprawdzone i pewne czesci.

 

Jesli zgasnie nie chce odpalic to sprawdzic czy;

- jest iskra

- wtryskiwane jest paliwo

 

To silnik osmiozaworowy (45KM) czy szesnastozaworowy (65KM chyba?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

czyli 8 zaworów, jeden wtryskiwacz.

 

W aparacie jest czujnik halla i to on moze byc podejrzany, chyba ze modul zapłonowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co dziś powie nam elektromechanik - mam nadzieję że wyjaśni powód tego , i nie pożegna nas z kwitkiem i rozwalonym autkiem tak jak mechanik . Chyba autko woła o zmianę :-) bo ostatnio sypie się ta elektromechanika. Przez 5 lat działał bez zarzutów (poza drobnymi i niezbędnymi naprawami) , więc to i tak super jak na takiego staruszka :-) napisze jak czegoś się dowiem , dziękuję za podpowiedzi. Mam nadzieję że nie będę musiała podrzucać pomysłów elektromechanikowi i sam odnajdzie przyczynę - tym bardziej że słyszał zachowanie autka po odpaleniu.

 

 

czytałam trochę w necie o uszkodzonym czujniku halla i bardzo możliwe że jest uszkodzony, bo faktycznie od jakiegoś czasu zaobserwowałam że na biegu jałowym słychać tak jakbym dodawała gazu ale tego nie robiłam.. po chwili hałasu było ok...

 

czy jak już padnie całkowicie to właśnie przy odpalaniu jest problem? , bo jak już rozpędzę go to problem znika i autko idzie

 

[ Dodano: 2012-11-08, 16:38 ]

elektromechanik niestety stwierdził że nie wie czemu auto tak robi , czujnik halla podobno jest dobry .

 

Ewentualnie uważa że może to przez uszczelkę pod głowicą która jest walnięta, bo podcieka olej... tyle że to jest możeeee.. wg niego

 

więc dalej jesteśmy w kropce..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Odpalic, przejechac sie, jak zgasnie maska w góre, zdjac pokrywe wtryskiwacza i sprawdzic czy jest iskra i czy podaje paliwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak uszczelka, pojechaliśmy do innego mechanika - od razu powiedział co jest - koszt naprawy od 300 do 600 zależy co będzie trzeba zrobić po rozebraniu . dziękuję za odp

 

czas naszego staruszka się skończył , rozglądamy się z czymś innym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Powodzenia w poszukiwaniu nowego auta, miejmy nadzieje ze zostanie Opel :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania