Skocz do zawartości

Brak podświetlenia deski rozdzielczej, pokrętła nawiewu itp


Gość kornix777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy a mianowicie od jakiegoś czasu zniknęło mi podświetlenie deski rozdzielczej + pokręteł od ciepła, biegów dmuchamy i zmiennika kierunku nawiewu (szyby,nogi i wnętrze). Na początku wymieniłem 2 razy bezpiecznik 10 i poskutkowało, lecz teraz znów problem się pojawił a wymiana bezpiecznika nic nie skutkuje.

 

Proszę o fachowe doradztwo. (Może to wina innego bezpiecznika ?? Czytałem, że może to być też 12, ale czy to możliwe ?? )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy a mianowicie od jakiegoś czasu zniknęło mi podświetlenie deski rozdzielczej + pokręteł od ciepła, biegów dmuchamy i zmiennika kierunku nawiewu (szyby,nogi i wnętrze). Na początku wymieniłem 2 razy bezpiecznik 10 i poskutkowało, lecz teraz znów problem się pojawił a wymiana bezpiecznika nic nie skutkuje.

 

Proszę o fachowe doradztwo. (Może to wina innego bezpiecznika ?? Czytałem, że może to być też 12, ale czy to możliwe ?? )

 

A jak sprawdzić te żarówki ??

 

Ale tak czy inaczej wydaje mi się, że to sprawa jakiegoś bezpiecznika lub zwarcia .

 

Proszę o dalsze podpowiedzie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić te żarówki ??

 

Podmień na nową

 

Ale tak czy inaczej wydaje mi się, że to sprawa jakiegoś bezpiecznika lub zwarcia .

 

Weź miernik w dłoń i dokonaj pomiarów przed bezpiecznikiem za bezpiecznikiem a może przy samych żarówkach miernikiem znajdziesz usterkę o ile jest, sama podmiana bezpieczników nic nie da trzeba mierzyć napięcie, jeśli nie masz miernika to możesz użyć żarówki z kabelkami jeden kabelek do masy a drugim szukasz napięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić te żarówki ??

 

Podmień na nową

 

Ale tak czy inaczej wydaje mi się, że to sprawa jakiegoś bezpiecznika lub zwarcia .

 

Weź miernik w dłoń i dokonaj pomiarów przed bezpiecznikiem za bezpiecznikiem a może przy samych żarówkach miernikiem znajdziesz usterkę o ile jest, sama podmiana bezpieczników nic nie da trzeba mierzyć napięcie, jeśli nie masz miernika to możesz użyć żarówki z kabelkami jeden kabelek do masy a drugim szukasz napięcia.

 

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Generalnie to myślę, że była to sprawa zwarcia bo w skrzynce z bezpiecznikami (pod maską - strona od kierowcy) bo 3 bezpiecznik z kolei patrząc od lewej strony o nr. 15 kolor niebieski był przepalony i gdy go wymieniłem wszystko wróciło do prawidłowego stanu :). Nadmienię jeszcze fakt, iż miałem problem na akumulatorze z przewodami na + mam taką przeróbkę, że wszystkie kabelki od + mam skręcone na śrubkę od klemy i tam miałem źle zaizolowane kabelki oraz złe przyłącza bo 2 kabelki z 4 były skręcone wokół w.w śrubki gołym drucikiem miedzianym. Więc na tych dwóch kabelkach zrobiłem przedłużki z takimi miedziowymi oczkami aby bez problemu wsadzić przez otworki śrubkę od klemy + , resztę newralgicznych czyli widocznych części drucików zaizolowałem i po nałożeniu na śrubkę i przykręceniu to klemy wszystko zagrało jak w tzw. "szwajcarskim zegarku" :) .

 

PS: Do tego ta ulga z bezpiecznikiem i w końcu działającym oświetlenie licznika i prędkościomierza :) bo wieczorem trochę nie fajnie się jeździło z komórką oświetlającą prędkościomierz czy nie jadę w terenie zabudowanym więcej niż 60 km/h :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania