Skocz do zawartości

wymiana uszczelki pokrywy zaworów seicento 900


Gość tom_pas

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opis wymiany uszczelki pokrywy zaworów w Seicento 900. Przypuszczam, że nie jest to bardzo skomplikowany proces, ale za nim się za to zabiorę, wolałbym zapoznać się z fachowym opisem, czy też kilkoma poradami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że nie jest to bardzo skomplikowany proces

 

W tym modelu jednak jest troszkę roboty i są dwa sposoby jedne jest taki że odkręcasz śruby z pokrywy dźwigasz ją lekko do góry i wyjmujesz starą uszczelkę czyścisz powierzchnie do sucha i zakładasz nową uszczelkę, metoda prosta ale trzeba się nagimnastykować, druga metoda to trzeba wszystko co nad pokrywą zdemontować i przystąpić do wymiany.

Swoją drogą jak pytasz się o tak proste sprawy to proponuję jechać do mechanika i dać mu zarobić parę zeta a myślę że za wymianę nie weżnie więcej niż 50 zł decyzja należy do Ciebie czy dasz radę czy też nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że nie jest to bardzo skomplikowany proces

 

W tym modelu jednak jest troszkę roboty i są dwa sposoby jedne jest taki że odkręcasz śruby .....

 

Dzięki za szybką podpowiedź. Właśnie się zastanawiałem nad zespolonym z pokrywą układem zasilania. Przyjrzę się trochę i podejmę decyzję co do naprawy i nie chodzi o te parę dych, tylko o satysfakcję, że można coś samemu. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymieniałem uszczelkę klawiatury w UNO 900 (o ile się nie mylę to ten sam silnik). Nie pamiętam co dokładnie demontowałem, ale była to bodajże przepustnica. Jeśli dobrze pamiętam wystarczy ją zdemontować i reszta jest już dość prosta - odkręcasz śruby pokrywy klawiatury, ściągasz ją wymieniasz uszczelkę, składasz z powrotem (oczywiście tak jak powiedział Grzes997 czyścisz wszystko do sucha, najlepiej benzyną ekstrakcyjną), przykręcasz przepustnicę i gra muzyka ;).

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania