Skocz do zawartości

Czym piaskować?


Gość fifek

Rekomendowane odpowiedzi

/Panowie takie moje pytanie, ponieważ już zajmuję się jakiś czas powierzchni sporych piaskowaniem, ale niestety piach jest do używania 2 max 3 razy po czym pył się robi.

Co polecicie do dłuższego użytkowania?

Słyszałem że szlaka pomiedziowa nieprzyjmuje wilgoci (jsk piach) i możns go więcej rsaxy wykorzystać.

Tak że jak ktoś się zajmuje profi zajmuje takimi rzeczami proszę o odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o śrutowaniu takimi drobnymi kuleczkami ale kurde z czego te kulki tego nie wiem, miałem w ten sposób śrutowana ramę z motocykla, inni używają szkła zwana tę technologie szkiełkowaniem, ale lepiej niech wypowie się ktoś kto ma z tym na co dzień do czynienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkiełkuoję też, a wykonuję się to kulkami szklanymi o różnej granulacji.

Wykorzystuke się kulki szklsnr o różnych granulacjach.

Zazyczaj kwasówka, materiał średnio miękki, bezpośrednio używany do art. spożywczych.

Chodzi o to że art. metalowe typowo metalowe piaskujemy.

Ale podobno szlake pomiedziową można wykorzystać kilkanaście razy(piach 2 max 4 razy).

Jak bede misł możliwość to pokaże zdjęcia elementu wyoiaskowanego i wyszkiełkowanego.

Jampiaskuje nas codzień, i szkiełkuje równierz, ale szlaki pomiedziowej nieużywałem, dlatego pytam, w innych kwestiach mogę pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Szlaka pomiedziowa, lub inaczej żużel pomiedziowy, jest jednym z najbardziej agresywnych materiałów stosowanych do obróbki strumieniowo-ściernej.

Stosując ten typ ścierniwa, polecam zaopatrzyć się w dysze z węglika wolframu lub boru, bo żadna inna, dostępna w handlu, nie wytrzyma długo. Poza tym, powierzchnia po takiej obróbce, nie za bardzo nadaje się, bezpośrednio do malowania. Należało by po tym zabiegu, jeszcze raz przepiaskować zwykłym piaskiem kwarcowym o frakcji 0,3 do 0,8, w celu uzyskania bardziej gładszej powierzchni, na którą już można położyć podkład. Mam na myśli, oczywiście powierzchnie stalowe, bo w.w., materiał ścierny nie nadaje się do obróbki metali kolorowych, z pewnością stosując go np., do stopów aluminium, trzeba by się liczyć z bardzo dużymi ubytkami, elementów obrabianych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość elektrokorund

Witam.

Do piaskowania polecam elektrokorund zwykły który jest bardzo twardym i ostrym ścierniwem i przede wszystkim o wiele bardziej wydajnym niż piasek czy żużel pomiedziowy.

Polecam: xxxxxxxxxxxxxxxx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania