Skocz do zawartości

Wymiana oleju w atomatycznej skrzyni biegów


Gość PiotrasWojtas

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mocno sugeruję, żeby najpierw sprawdzić jaki ten olej jest. Zarówno kolor jak i zapach. Jeśli okaże się, że jest mocno ciemny lub wali spalenizną, to proponuję odpuścić wymianę. Skrzynia automatyczna jest na tyle wrażliwa, że wymiana oleju na czysty może ją zabić. Sprawdzone w praktyce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpiąłem się pod ten temat z pytaniem jaka optymalna temperatura oleju powinna być w ASB,?słyszałem że niektórzy zakładają dodatkowe chłodnice oleju,też się przymierzam do założenia takiej chłodnicy ale zastanawiam się czy zamiast chłodnicy można :-> założyć nagrzewnicę z jakiegoś auta,co o tym sądzicie ??? Dzięki za info :->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica ma zbyt cienkie rurki - olej będzie mieć problem z przepływem.

Kombinowanie to z reguły efekt w postaci "chytry 2 razy traci" z czego drugi raz jest bardzo drogi.

Lepie za 100 kupić chłodnicę oleju silnika z jakiegoś auta i zamontować.

Temperatura - okolice 80-90*C to norma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość grzesiek1818

Witam:) Mam Pytanie jak wymienić filtr oleju w skrzyni automatycznej w samochodzie volvo 850 T5?? Bo słyszałem żeby wymienić filtr trzeba rozbierać skrzynie. Czy może jest w misce olejowej tak jak w mercedesie ?? :-) Proszę o szybka odpowiedz bo filtr mm zapchany i nie mam ciśnienia oleju dobrego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalną zasadą jest, że w autach RWD filtr jest pod deklem misy w skrzyni. FWD trzeba rozpołowić i dopiero jest dostęp do filtra, więc nie praktykują wymiany filtra za wyjątkiem grubych przeglądów lub napraw skrzyni.

Niskie ciśnienie to niekoniecznie filtr - pompa oleju w skrzyni może zdychać i wymiana filtra nic nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam - Podłączam się do tematu - jaki olej należy zalać do skrzyni automatycznej w corsie c 1,2 L 16 V. Auto kupił znajomy dla córki, która ma problem z nogami i nie bardzo może wciskać sprzęgła. Sam go przygotowuje do jazdy po zakupie. Pytał mnie jeszcze czy jest tam filtr oleju i co jaki przebieg wymienia się olej. Na forum elektrody przeczytałem, że olej to DeXtron II lub ATF 220 (czerwony) że wymiana co 20 tys. km i że filtru nie ma "bo skrzynia jest pierścieniowa". Tak też przekazałem znajomemu - a tu kiszka - filtr znalazł pod pokrywą - wymył go - olej zalał taki jak mu podałem a z wymianą to chyba go wprowadziłem w błąd z tego co tu czytam , no i ten brak możliwości spuszczana oleju. Proszę, napiszcie czy podałem mu dobry olej bo nie chciałbym aby sobie narobił kosztów i co jaki przebieg należy wymienić olej?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej to DeXtron II lub ATF
Bo dexron TO JEST olej ATF - Automatic Transmission Fluid.

 

Na przyszłość proszę nie powielać istniejących tmatów...

 

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Nie po to opracowuje się gotowca, aby mając opracowane czarno na białym pytać o kwestie wyjaśnione ze szczegółami:

 

http://forum.samnaprawiam.com/skrzynia-biegow-automatyczna-skrzynia-biegow-w-pigulce-vt37.htm

 

Czegoś tam brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania