Skocz do zawartości

duże spalanie


Gość DAFI

Rekomendowane odpowiedzi

Opel Zafira 2005r , 1,8 , benzyna, od tygodnia coś się dzieje z spalaniem, co drugi dzień tankuję 10 l , po 50-60 km, (włączam dzienny)zapala się rezerwa, na ogół dojeżdżam do 90 i tankuję, przy czym wskażnik jest już na samym dole. Dotychczas przejeżdźałam około 120km

nawet zimą około 110km ale takiego spalania jeszcze nie miał. Byłam na warsztacie , na komputerze sprawdzany, lecz przyczyna nie znaleziona, jedynie sonda jest uszkodzona, ale to już od dwóch lat i tak nie palił,mechanik nie może więc znależć przyczyny, a ja nie długo zbankrutuje przy tej cenie benzyny i takim spalaniem, a co będzie jak będzie zimniej ?

Czy ktoś może podpowiedzieć jaka może być przyczyna ? benzyny nie czuję więc wycieków nie ma, zresztą to mechanik sprawdzał, proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, chociaż teraz mam jakąś wiedzę, niestety często tak jest gdy kobieta jedzie z samochodem i się nie zna to mechanik może podać wiele przyczyn a przy tym wystawić

spory rachunek ,raz nie wiedza kosztowała mnie ponad 150zł , tyle przepłaciłam.

Oczywiście sprawdzę ten termostat ale z ciekawości zapytam jeszcze raz o koszt wymiany sondy lambdy, między innymi sprawdzę wiarygodność mechanika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zaufanego, pewnego mechanika , a wiadomo każdy deklaruje że jest uczciwy. Tak naprawdę od 2 mc jestem częstym gościem w warsztacie, do tego roku jeżdziłam tylko wymieniać olej, filtry itd. zaczęło się od wymiany jakiegoś elementu przy biegach ( bieg nie chciał wskoczyć na 2) póżniej rozrząd, przełącznik świateł a teraz to a ponieważ nie znam się na częściach samochodowych zdana jestem na mechanika

 

[ Dodano: 2012-10-17, 17:31 ]

Bardzo dziękuję arKos , faktycznie powodem tego spalania był termostat, zasugerowałam mechanikowi ten termostat, ale sama zaobserwowałam że wskażnik temp. dochodzi do 80 i spada do zera oczywiście podczas jazdy, po przejechaniu 10 km cofnął się do zera 3 razy

gdy to mu powiedziałam wymienił termostat i stwierdził że faktycznie nie był dobry, zapłaciłam więc tylko 100zł, sonda miała mnie kosztować koło 600-700zł, zobaczę czy to pomoże i nie będzie tyle palił, jeszcze raz bardzo dziękuję za radę, widać wirtualni mechanicy bardziej się sprawdzają

 

[ Dodano: 2012-10-17, 19:54 ]

Bardzo dziękuję arKos , faktycznie powodem tego spalania był termostat, zasugerowałam mechanikowi ten termostat, ale sama zaobserwowałam że wskażnik temp. dochodzi do 80 i spada do zera oczywiście podczas jazdy, po przejechaniu 10 km cofnął się do zera 3 razy

gdy to mu powiedziałam wymienił termostat i stwierdził że faktycznie nie był dobry, zapłaciłam więc tylko 100zł, sonda miała mnie kosztować koło 600-700zł, zobaczę czy to pomoże i nie będzie tyle palił, jeszcze raz bardzo dziękuję za radę, widać wirtualni mechanicy bardziej się sprawdzają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania