Skocz do zawartości

Kupiłem alarm i chyba sobie nie poradzę z montażem ...


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jedziemy od dołu, tam gdzie napisałeś

"gdzie podłączamy te" to sa kable do sterowanie dodatkowymi urządzeniami np szyby możesz sobie zrobić do otwierania czy otwieranie klapy bagażnika jednym słowem są to dodatkowe kanały do sterowania, w tych bajerach jest tez lampka kabinowa która pewnie się tez oświeci jako dodatek który już masz w samochodzie bo z tego co wiem jak otworzysz zamki z pilota to oświeca się światło, czyli olewasz ten dział kabli.

 

"nie kumam" to są przekaźniki odcinające zapłon i rozrusznik z centralki wychodzą dwa kable które sterują przekaźnikiem odcinające co tam chcesz w tym wypadki zapłon i rozrusznik.

 

"lampki w drzwiach" myślę że chodzi tu głównie o wyłączniki drzwiowe a dla zobrazowanie narysowali lampki

 

"w jakim celu" tego nie wiem może to tez być jako dodatek jako dodatkowy wyłącznik antynapadu musiał byś poczytać w instrukcji czy tam nie ma takiego bajera

 

"czy podłączać pod siłownik" te wyjścia mogą być do zastosowania do oryginalnego centralnego zamka czyli jeden przewód otwiera drugi zamyka i jeśli masz oryginalny centralny to wykorzystaj te kable jeśli masz dokładany centralny to pozostałe wyjście które skreśliłeś

 

myślę że troszkę Ci pomogłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie ... zamierzam w końcu ten alarm montować .... (chyba) i w związku z tym mam ostatnie (chyba) pytanie

 

wszystkie kable już opisałem sobie oprócz 2 nie rozumiem tego troszkę...

mianowicie kabla pomarańczowego i pomarańczowo białego

 

jeden jest do rozrusznika drugi do zapłonu.

czy mam przeciąć kabel idący do rozrusznika od stacyjki?(o ile jest taki hehe ) i połączyć przekaźnik jak widać na foto? i tak samo z pompa paliwa... mam do zestawu jeden przekaźnik wiec czy mogę połączyć jedno z nich tylko?

 

DÓŁ

czarno-fioletowy

czarno-czerwony

czarno-zielony

szary

różowy

zostawiam nie podłączone ale czy dać tam minus czy je zostawić zaizolowane po prostu.

 

a biały z tej wiązki daje na lampkę w drzwiach -

 

 

GÓRA

czarno-biały

biało-zielony

biało-czarny

to chyba jest opcja zamykania drzwi podczas jazdy w innych modelach alarmu jest po naciśnięciu stop-u(tz.hamulca) to też wywalam...

 

a ze względu na to że pod maska mało miejsca chce zastosować mini syrenke

wie ktoś jak to gra ?

 

LINK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kable już opisałem sobie oprócz 2 nie rozumiem tego troszkę...

mianowicie kabla pomarańczowego i pomarańczowo białego

 

Te dwa kable to sterowanie przekaźnikami które odcinają np. zapłon rozrusznik lub pompę paliwa, masz tam schemat i wszystko jest narysowane.

 

mam do zestawu jeden przekaźnik wiec czy mogę połączyć jedno z nich tylko?

 

Tak możesz dać jeden a nawet 100 przekaźników wszystkie są sterowane z dych dwóch kabli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z schematem masz tam dwa przekaźniki a czy Ty dasz jeden czy dwa to już jest Twoja sprawa i jak pisałem wcześniej możesz dać nawet 100 przekaźników wszystko łączysz pod te dwa przewody które tylko sterują przekaźnikami a już sam przekaźnik odcina odpowiedni układ w samochodzie, również możesz zrezygnować z tych przekaźników centralce alarmowej to nie sprawi żadnej różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania