Skocz do zawartości

Niezawodne autko 10-12 tys


Gość superkwasek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superkwasek

Witam. Chciałbym się poradzić Was w zakresie dobrego w miarę ekonomicznego autka.

 

Budżet jaki mam to maxymalnie ~12 tysięcy.

Chciałbym też coś małego najlepiej hatchback, ew. coupe.

Rocznik nie gra dużej roli, jednak gdzieś tak pewnie 96 to dolna granica.

 

I co mnie najbardziej interesuje? Aby była to sprawdzona marka i ceniła się dużą bezawaryjnością. Po ostatnich przygodach z Tigrą, postanowiłem, że już nie będę patrzył na wygląd samochodu jako priorytet.

 

A więc pierwsze pytanie, co byście doradzili mi aktualnie, z uwagi, że będę jeździł autkiem jakieś 2-3 lata, LPG czy diesel?

 

A drugie pytanie już odnoście konkretnego modelu, jak napisałem wcześniej chcę coś sprawdzonego i w miarę możliwości ce*** ojejciujejciu! ***ącego się bezawaryjnością.

 

I mój faworyt to audi a3 co o tym sądzicie? Jeszcze myślałem o golfie IV, tylko trochę drażni, że prawie co drugi samochód na ulicy to golf, ale znowu z kolei golf iv i audi a3 opierają się na podobnych podzespołach? I z audi się dopłaca tylko za markę?

 

Jakie jeszcze ewentualne modele byście mi polecili?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. LPG

2. Astra G

3. A3 jak każde Audi to koszmar cenowy w utrzymaniu - mam to wiem. Ze 3 Vectry lub 2 omegi utrzymałbym za te same pieniądze, co idą w jedno Audi. Dziękuję, postoję.

Nie da się obalić faktu, że jakoscią, wykończeniem itp Opel nigdy nie dorówna Audi (VW Seat Skoda również) ale moim zdaniem człowiek nie powinien pracować tylko na samochód, chyba że naprawdę nieźle zarabia. Przykład eksploatacyjnych:

- sprzęgło z kołem dwumasowym - 2400,- plus robocizna

- wahacze przód - 1200,- plus robocizna plus geometria

Oba w/w to nie oryginały. ASO ceni za sprzęgło 7.000,- a za zawieszenie niecałe 4.000,-. Dobranoc.

 

Moje typy:

- Astra G benzyna + LPG

- Corsa C jak wyżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Astra G benzyna + LPG

 

bierz Asterixa :) oczywiście LPG :)

 

 

P.S. Arkos chciałeś hrabiego to teraz zapird*laj na niego :devil::devil::devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałeś hrabiego to teraz zapird*laj na niego

 

 

:placze:

 

Taka prawda... :P Miałes VB, jeździła, odpychała się, nawet za*** ojejciujejciu! ****ste miała koła i kolorek też niczego sobie.... Zawieche miałeś zrobiona, LPG, itp itd to zachciało sie luksusu :P to teraz masz :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superkwasek

Ok dzięki za pomoc, przemyślałem sprawę i zgadzam się z Wami, po co samochód aby pracować na niego, może kiedyś przyjdą czasy na "luksusy".

 

Czyli Astra ew. Corsa, co do Corsy nie jestem przekonany z uwagi na złe wspomnienia z Tigrą, ale też wygląd nie przyciąga.

A ewentualne alternatywy? Co sądzicie o golfach? Jednak zmieniam zdanie i nie będę się kierował tym, że co drugi na ulicy to golf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superkwasek

Ok tak więc wybór chyba padnie na Astre, tylko zastanawia mnie, że w co drugim ogłoszeniu przebieg wynosi ~120 tys. km. i dodatkowo często dopisane jest, o możliwości podania nr vin w celu sprawdzenia dokładności informacji.

Czyli nawet informacje z Vin nam nic nie mówią? Bo raczej nie wierzę, że co drugie takie autko ma taki przebieg.

 

I chciałbym się zapytać, czy jeśli Astra to tylko sekwencja czy niższe generacje też dadzą radę? Raczej będę kupował bez gazu i sam zakładał, tak samo odnośnie mojego wcześniejszego pytania, czemu akurat poleciliście mi lpg a nie diesel?

Tylko z powodu oszczędności czy są jeszcze inne "ale"?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Astra to tylko sekwencja czy niższe generacje też dadzą radę?

Ecotec niezbyt lubi I i II generację.

 

czemu akurat poleciliście mi lpg a nie diesel?

Tylko z powodu oszczędności czy są jeszcze inne "ale"?

Poczytasz forum to doczytasz czemu.

1. opel w tym roczniku nie robił dobrych diesli

2. lpg jest tańsze w eksploatacji od diesla - nie tylko paliwo

3. jeszcze kilka innych ale nie chce mi się - proszę sobie doczytać na naszym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania