Skocz do zawartości

Jak zaprogramować drugiego pilota Op-Comem w oplu


Gość RZM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zaprogramowaniem drugiego pilota Op-Comem w Vectra B z 2000r.

i tu mam pytanie,czy 1) czy aby dodać nowy kluczyk (pilot) trzeba najpierw skasować wszystkie kluczyki i dodać po kolei, czy można indywidualnie.

widziałem tylko opcję "skasuj wszystkie" nie było dodaj jeden nowy, czy coś podobnego.

Zaznaczam ze skasowałem wszystkie stare piloty i przy ponownym programowaniu zakodował sie tylko 1 ten co wczesniej działał ,a drugi nie ,nie wiem o co chodzi bo drugi pilot jest sprawny o tej samej częstotliwości.Nie znam tego programu dobrze bo mam go od niedawna napewno cos zle robie dlatego prosze o podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jak pamietam miałem komunikat ze nie mozna zaprogramować 2 pilotów jednocześnie i programowanie sie nie powiodło,cos w tym rodzaju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srutututu pęczek drutu...

 

Wejdź do auta, zamknij drzwi, włóż kluczyk do stacyjki i włącz zapłon. Na pilocie nacisnij przycisk zamknięcia - siłowniki zamkną i zaraz otworzą drzwi. Wyłącz zapłon, wyjdź i sprawdź, czy pilot działa. U mnie w ten sposób przypisałem oba piloty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos z całym szacunkiem to co proponujesz to sie nazywa synchronizacja.

Ja chcę zaprogramować nowy czysty kluczyk dodatkowy Op-Comem .

Proszę tutaj o info takich gosci co to robili.

Bedę wdzieczny i sie zrewanzuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy tylko techem.... musisz znać tez chyba jakiś kod ale mogę się mylić... :roll:

 

To co Arkos podałes działa, ale jeśli kluczyk jest juz przypisany do centalki a tylko sie "rozkalibruje" np podczas wymiana baterii to wtedy zadziała, ale jeśłi mamy "czysty/ dziewiczy" pilot to tylko Tech :)

 

RZM skąd jesteś ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Arkos podałes działa, ale jeśli kluczyk jest juz przypisany do centalki a tylko sie "rozkalibruje" np podczas wymiana baterii to wtedy zadziała, ale jeśłi mamy "czysty/ dziewiczy" pilot to tylko Tech

Hmmmm... To wytłumacz mi myk:

Kupiłem kluczyk na allegro z angola, samego pilota wsadziłem do swojego i po wykonaniu w/w czynnosci działał. Problem mojego pilota był taki, że guma była potargana i pęknięta obudowa.

 

Moim zdaniem mylicie Panowie przypisywanie transpondera immo, który jest zatopiony w plastiku przy grocie, z przypisywaniem pilota do centralnego zamka. Faktycznie, transponder MUSI być przypisany programowo za pomocą interfejsu. To samo jest z pilotami do bram - można mieć pierdylion pilotów i przypisuje się je poprzez podanie centralce informacji, co konkretnie dany pilot wysyła - tak samo jak w centralnym zamku.

 

Kolega może przetestuje mój patent i da znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale elektronikę przełożyłeś ze swojego starego który miał tylko obudowe styrana??? czy cały kompletny kluczy (bez grota i pestki od IMMO) zapodałeś od angola ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale elektronikę przełożyłeś ze swojego starego który miał tylko obudowe styrana???

Elektronika była obca. Moja po włożeniu baterii nie działała, martwy był po prostu. Może na skutek upadku czy coś, w każdym razie pilo-trup był. Górna gumka z przyciskami dziurawa, obudowa przy srebrnym pałąku pęknięta i wylatał sobie. Panicznie się bałem sytuacji, że spipcy się sprawny, zamek zamarznięty i nie wejdę do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania