Skocz do zawartości

Corsa B 1.4


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem nowy na forum .

Kupiłem niedawno corse B 1996 , tyle ze silnik jest w papierach 1.2 , a w samochodzie 1.4 , nie wiem jakie ma dokładnie oznaczenie ale z tego co czytałem to jest to X14SZ .

Mam problem , kiedy przekręce zapłon zaświeca się czerwona lampka chyba od oleju , kiedy odpale samochód kontrolka gaśnie ,, czy to normalne ?

Kolejnym problemem jest nierówna praca silnika , jak go odpale to wchodzi na wysokie obroty , momentalnie spada na "normalne" i po chwili spada z obrotów i gaśnie , czytałem sporo , i z tego co wiem to może to być silniczek krokowy ? Wytłumaczy mi ktoś gdzie się on znajduje i jak go wyczyścić ? .

Kolejnym problem , podczas jazdy czasami zapala mi się kontrolka żółta z "silniczkiem w srodku" check engine , sporadycznie ale się włącza .

Nie stać mnie na mechanika , to co można chciałbym zrobić sam .

Licze na odpowiedz i Dziękuje za pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy przekręce zapłon zaświeca się czerwona lampka chyba od oleju , kiedy odpale samochód kontrolka gaśnie ,, czy to normalne ?

Jak najbardziej normalne, tak samo jest z lampką ładowania.

Co do reszty pytań poczytaj poradniki wiele na ten temat było np tu http://forum.samnaprawiam.com/opel-vf72.htm

lub http://forum.samnaprawiam.com/ogolne-vf39.htm no i jeszcze są wideoporadniki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , czytałem .

ALe nie wiem gdzie znajdują się te rzeczy pod maską , gdyby mi ktoś wytłumaczył albo przedstawił na zdjęciach gdzie znajdują się te rzeczy pod maską to bym sam rozkręcał i czyścił . Chodzi mi o silniczek krokowy , ERG itd wszystko co jest do przeczyszczenia / sprawdzenia , autko kupiłem za śmieszne pieniądze i trzeba w nim pogrzebać .

Teraz go odpaliłem , i jak go odpale wejdzie na wyzsze obroty , spadnie na chwilke do normalnych i stopniowo gaśnie , dodam że są wtryski założone od 1.2 moze przez to ?

Tak samo jest jak go "przegazuje" dam full gaz , dopiero po jakiś 2 sekundach łapie wyższe obroty .. Prosze o pomoc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że są wtryski założone od 1.2 moze przez to ?

Jeżeli silnik jest 1,4 a wtryski od 1,2 a jeszcze nie wiadomo jaki komputer silnika siedzi w tym aucie to faktycznie może tak się dziać jak u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko chciałbym przeczyścić te rzeczy może będzie poprawa ?

Masz może jakieś obrazki ? instrukcje gdzie znajduje się ten silniczek krokowy , jak go zdemontować itd ? dziex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania