Skocz do zawartości

Polonez Caro+ - tykanie rozrusznika


Gość rafik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj mam pewien problem z rozrusznikiem mojego "trapezika" :-) mianowicie,

przy próbie odpalenia słychać tykanie w rozruszniku,po parunastu próbach odpalenia zaskakiwał a dzisiaj już i to nie pomogło :-( Proszę o pomoc co może być przyczyną.

Akumulator sprawny.

Tak na marginesie to poprzedni właściciel na złączce przewodu który idzie na zacisk 50 rozrusznika ( koło akumulatora) zrobił sobie odcięcie zapłonu,i już wtedy też tak się działo sporadycznie,wywaliłem ten "wynalazek" i do dnia dzisiejszego wszystko było ok.

Czy połączenie tego kabla może mieć jakiś wpływ na to?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie objawy wskazują na zawieszenie lub zużycie szczotek rozrusznika, jeśli masz możliwość możesz młotkiem ostukać rozrusznik i jak będzie zapalał normalnie to szczotki do wymiany w/w naprawa młotkowa jest na parę uruchomień, a by z młotka walnąć rozrusznik możesz użyć łomu lub kawałek rury ustawić go na rozruszniku gdyż z góry go widać i zapodać uderzenie z młotka :-D

 

 

Oj ponaprawiało się trapezów w firmie :lol::lol::lol: łezka się kręci :lol2::lol2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdzę, a żeby nie wozić młotka i rury ze sobą to co mnie czeka?.Czy można wymienić same szczotki,jeśli tak to jaki jest koszt.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdzę, a żeby nie wozić młotka i rury ze sobą to co mnie czeka?

Proszę czytać ze rozumieniem.

jeśli masz możliwość możesz młotkiem ostukać rozrusznik i jak będzie zapalał normalnie to szczotki do wymiany
;-)

 

Koszt szczotek ok 10 zł http://allegro.pl/polonez-p-caro-szczotki-a-rozrusznika-komplet-4szt-i2544213779.html no i jak sam zrobisz masz za darmochę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I okazało się że szczotki były do wymiany. Dzięki za pomoc,teraz wszystko hula.

Mam jeszcze jeden problem który pojawił się niedawno ale jego opiszę w innym temacie.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania