Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów klapy bagażnika Skoda Fabia


Grzes997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Do napisania tego fotoporadnika skłoniły mnie nerwy i . . . silny ból głowy :-)

 

Do wymiany amortyzatorów tylnej klapy niezbędne będzie:

 impuls

 dostęp do neta

 kasa

 wkrętak płaski

 

Zaczynamy !

 

Impuls w moim przypadku, to silny opad deszczu, który spowodował, ze wyleciałem do bagażnika po parasol. Podniosłem klapę i sięgnąłem do wnętrza, niestety zamiast parasola wyłapałem klapą w głowę :-(

1.JPG?gl=PL

 

To skłoniło mnie do zrobienia sobie kompresu i klapnięcia przed laptopem w poszukiwaniu odpowiednich amortyzatorów. Wybór w sieci olbrzymi, ale ja znalazłem firmę w swoim mieście z ceną niewiele odbiegającą od porządnych alledrogich:

http://www.eurotechnika.com.pl/

 

Poczekałem 2 tygodnie i odebrałem amortyzatory.

 

2.JPG?gl=PL

 

Wymiana banalna, jednoosobowa. Wystarczy podnieść klapę i podtrzymać głową.

Następnie wkrętakiem płaskim odciągamy blaszkę zabezpieczającą w starym amortyzatorze i wyciągamy nakładkę z zaczepu kulowego, to samo robimy z dolnym mocowaniem. Przecieramy szmatką oba mocowania i wyjmujemy nową część z opakowania. Analogicznie do demontażu odciągamy blaszkę w nowej części i montujemy najpierw dół a potem górę amortyzatora. Teraz już nie musimy podtrzymywać klapy, jeden nowy amorek daje radę.

 

3.JPG?gl=PL

5.JPG?gl=PL

4.JPG?gl=PL

6.JPG?gl=PL

7.JPG?gl=PL

Przechodzimy do drugiej strony i postępujemy podobnie. W przypadku lekkiego zasyfienia amorków przez wycieki oleju proponuję użyć szmatki, by zaoszczędzić na paście BHP ;-)

 

8.JPG?gl=PL

9.JPG?gl=PL

10.JPG?gl=PL

Po wszystkim cieszymy się działaniem amorków i tym, że już nam klapa na łepetynę nie spadnie.

 

11.JPG?gl=PL

12.JPG?gl=PL

 

Powodzenia ! ! !

 

 

 

Autor zdjęć oraz poradnika Zloty666

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania