Skocz do zawartości

Zapowietrzające się sprzęgło


Gość nycer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W mojej Hondzie często zapowietrza się układ sprzęgła. Na krótkich dystansach jest przeważnie ok, natomiast jak się troszkę pokręcę po mieście to pedał praktycznie wpada a co za tym idzie jedynka przestaje wchodzić... a jak już wejdzie to sprzęgło łapie z samego dołu a co za tym idzie ciężko jest ruszyć... Po odpowietrzeniu układu wszystko wraca do normy i tak do kolejnego razu...

 

Dodam że jakiś rok temu wymienione zostało kompletne sprzęgło jak również pompa sprzęgła (bo ciekła) jak również wysprzęglik (tak przy okazji)

 

O co może chodzić, co robić?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam

Daniel 'nycer'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest stan płynu przy tych awariach ? bo skoro się zapowietrza to musi zmienić się stan płynu, kumpel miał to samo w CRV i po odpowietrzeniu było wszystko ok

Ważna jest sama procedura odpowietrzania, ja to robię od strony wysprzęglika strzykawką wpycham płyn w stronę zbiorniczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wycieków to nie może się układ sam zapowietrzać, ja myślę że powietrze tam jest cały czas to tylko kwestia odpowietrzenia i z doświadczenia wiem że sprzęgło najlepiej odpowietrzyć od strony wysprzęglika, potrzebna strzykawka i kawałek wężyka który zakładasz na odpowietrznik płyn strzykawką wpychasz przez odpowietrznik gwarantuje że całe powietrze z wysprzęglika, przewodów oraz pompki zostanie wypchnięte do zbiorniczka, jest to metoda sprawdzona i działająca.

Jest znaczna różnica w odpowietrzania układu hamulcowego od sprzęgła w układzie hamulcowym wytwarza się ogromne ciśnienie które wypycha powietrze w stronę tłoczków a w sprzęgle praktycznie brak oporów podczas pedałowania, dlatego ja w sprzęgłach stosuje metodę strzykawkową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania