Skocz do zawartości

Płukanie silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim znawcom mechaniki.

Potrzebuję wypłukac silnik. Proszę nie pytać dalczego, poprostu mam taką potrzebę aby wyplukać i proszę mi nie mowic ze powinienem wymienic poprostu olej na nowy i sie tym nieprzejmowac, nigdy nie płukalem silnika tylko zalewałem nowym, lecz w tym wypadku muszę przeprowadzić takowe płukanie.

 

Teraz mam takowe pytanie, jak to zrobić wlasciwie bez szkody dla silnika?

Wymysliłem sobie że wykonam mieszankę w proporcji 50/50 taniego oleju silnikowego np. jakiś lotos 10W40 oraz oleju napedowego, czyli opakowanie 5L oleju + 5L oleju napedowego, wymieszam to dokladnie i na dwa razy przeprowadzę takowe płukanie silnika, płukanie miało by być przeprowadzone na wolnych obrotach przez okolo 5 minut pracy.

Czy owa procedura bedzie dobra, czy ktos ma lepszy pomysł ? Prosze o wszelkie sugestie i wskazowki :)

Z góry dziekuje.

PS płukanie płukankami typu stp dodawane do starego oleju przed wymianą odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej najpierw olej jeden niech ci popyrka te 5 minut, po czym spuść i zalej nowy olej, mozesz spuścić te kolejne 5 litrów i zalej właściwie, acha wymień filtr oleju na nowy i kolejny nowy po płukaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Temat nadaje sie do kosza. W opisie benzyna, temat wisi w dziale diesel?!

 

Wiesz czym grozi plukanka w silniku z turbina?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie tyczy się silnika diesla,

Silnik nie posiada klasycznej turbospręzarki lecz spręzarkę typu comprex,

Poza tym nie trzeba dawać do kosza... temat sam się wykasuje za miesiąc ;-)

 

Myslę zrobić tak jak pisałem, do 20litrowej banki wleje 5litrów oleju 10W40 oraz 5 litrów oleju napędowego, wszystko ładnie wymieszam a następnie na dwa razy zaleje silnik.

Myslę że taka ilość oleju silnikowego daje spory zapas bezpieczeństwa nawet wówczas gdyby była tam turbina.

Bedę wdzieczny za wszelkie sugestie i rady :prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum dyskusyjne ma służyć każdemu. Zarówno autorowi tematu jak i późniejszym czytelnikom, którzy natrafią na ten temat i czytając go chcą pogłębić swoją wiedzę.

 

Kasowanie tematu po np. 1 miesiącu sprawia, że taką możliwość odbieramy przyszłym czytelnikom co w mojej opinii wydaje się troszkę nie fair.

 

Osobiście proponuje by temat pozostał na czas nieograniczony. Tak, też go edytowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marecki_uk

Kolego ja od lat stosuje Wynns Engine Flush inny jest do ON i inny do PB .Wlewa sie go do starego oleju rozgrzanego do temperatury roboczej, pozostawia silnik na chodzie okolo 15 minut na wolnych obrotach i zlewa sie wraz ze starym olejem.I niema obawy o silnik i turbine nic sie nie stanie a zobaczysz jaki syf z olejem potrafi splynac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania