Skocz do zawartości

Katalizator z14xe, jak sprawdzić


Gość luciusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam: jak sprawdzić czy mój katalizator się nie posypał? Silnik to z14xe katal jest połączony z kolektorem wylotowym i chyba nie da się go odczepić. A jakby się posypał to jak go "wydrapać", usunąć? Wyciąć i przyspawać jakąś rurkę? I czy będą kłopoty potem bo z tego co wiem to auto ma dwie sondy lambda. Strzela mi LPG sekwencja i gazownik mówił, że może jest pusty w środku i daje to taki dźwięk jak gaz przez niego przechodzi. Zatkanie wykluczam bo na benzynce chodzi pięknie i równo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby się posypał to jak go "wydrapać", usunąć? Wyciąć i przyspawać jakąś rurkę? I czy będą kłopoty potem bo z tego co wiem to auto ma dwie sondy lambda

Jeżeli auto ma dwie sondy a ta druga jest za katem nie wolno go usuwać, ma po prostu być na swoim miejscu. Bo sonda 2 sprawdza jego poprawne działanie i wysyła do ECU sygnał z jego pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert to może mi poradzisz w takiej kwesti: strzela mi na LPg w tłumik a gazownik mówi, ze może być brak katalizatora albo wydłubany. Ale jakby był wydłubany to co na to sonda. Chyba by się swieciła kontrolka cały czas? A czy taki katol da sie wydłubać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuję, iż moj jest OK i pan gazownik nie ma racji, a co za tym idzie strzelanie na LPg jest niezależne od katalizatora. Wtryski nowe wiec wina:

a) mieszanki

B) reduktora

c).......?

Robert masz jakąś koncepcje?

 

[ Dodano: 2012-08-08, 10:21 ]

Łoj .... chyba dwa razy to samo wysłałem. W pracy jestem...... A co myślisz o odcięciu wtrysków poniżej 0,7 ms?

Moje wtryskiwacze RegFast OMVL chyba nie wydalaja tak krótkich czasów. Strzelać zaczęło po autokalibracji. Instalacja DREAM XXI N.

 

Scaliłem posty - automux

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz kompa do DREAM to możesz zrobić podgląd sondy pierwszej jak i drugiej miernikiem (multimetrem) lub oscyloskopem najlepiej dwu kanałowym. Sprawdź też układ zapłonowy (Przewody WN itd...) Na Pb będzie chodził nawet jak jest przebicie a na gazie to już nie bardzo. A najlepiej jak wszystko sprawdzić zrobić tak jak ArKos proponuje - regulację u gazownika ze sprawdzeniem ciśnienia na reduktorze, podciśnień i czasów wtrysków. No i niech sprawdzi czy wtryski jakie masz są ustawione w programie ponieważ różne OMVL mają różne parametry. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda pierwsza sprawdzona podobno lepiej na LPg niż na Pb (tak powiedzieli). Dziś za jakies 2-3 godz. bedzie regulował gazownik (obiecał) na kompie. Ale czy cisnienia w reduktorze nie wyświetla sie podczas regulacji? A moduły zapłonowego nie mam jak sprawdzić bo nie mam klucza do odkręcania osłony silnika (sprawdzenie w ciemności).

Myśle, że jak mi regulował to ustawił wtryski OMVL bo takie mam.

A jak sprawdzić układ zapłonowy (oprócz iskier w ciemności)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy cisnienia w reduktorze nie wyświetla sie podczas regulacji?

Tak i podczas jazdy zobacz jakie ciśnienie jest na reduktorze i na biegu jałowym.

 

Myśle, że jak mi regulował to ustawił wtryski OMVL bo takie mam

Tam na liście będą tylko OMVL ale jest ich kilka więc muszą być takie jak masz w aucie.

 

A jak sprawdzić układ zapłonowy (oprócz iskier w ciemności)?

Wykręć cewkę i zobacz jak wyglądają przedłużki WN znaczy czy nie ma białych widocznych przebić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania