Skocz do zawartości

Ocena paska rozrządu


Gość grom546

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że wizualnie ocena paska rozrządu jest raczej trudna ale bardzo proszę o zerknięcie na poniższe zdjęcia. Rozrząd ma mieć przejechane 40 tys. KM. Z boku widać taką nić która się lekko strzępi. Czy mam się bać i jak najszybciej wymieniać rozrząd czy to raczej nie decyduje ?

 

zdjęcia :

 

dsc0046im.jpg

dsc0045uh.jpg

dsc0044ru.jpg

dsc0043hsl.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pan który sprowadzał mi samochód (jechał oglądał na miejscu w wracał do Polski) mówi ze na miejscu gdzie oglądał to pasek był w dobrym stanie i tak nie wyglądał. Tłumaczy że może to dlatego że samochód długo stał i mógł się zatrzeć drodze do polski (1300km). Czy to tłumaczenie jest wiarygodne, czy raczej po prostu go nie sprawdził?

 

I o co może ocierać ? Bo nie wiem czy sama wymiana pomoże jak o coś ociera..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tłumaczenie jest wiarygodne, czy raczej po prostu go nie sprawdził?

Wali w uja.

Od stania pasek się nie psuje.

Mógł być nie zmieniany wcale i wciskał gościu kit, lub był wymieniany przez kowala, skutkiem czego ocierając o coś zjechał się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wierzyć handlarzom, pasek i rolki oraz (jak jest) pompa wody zawsze trzeba wymienić. No chyba ,że auto od pewniaka (znajomego). ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która mi go sprowadzała nie jest typowym handlarzem. Wyszukuje samochód w internecie (i dwa zapasowe), jedzie do Niemiec i ogląda a potem kupuje. Wydaje mi się że niedokładnie sprawdził, oczywiście nie usprawiedliwiam go bo to ja jestem w plecy, mam też problem z falującymi obrotami, na kompie wyszła cewka ale po wymianie to samo...

 

A rozrząd zrobię na 100% w poniedziałek - wtorek tylko czy to ścieranie paska było spowodowane jego złym założenie ewentualnie wadą fabryczną czy np. koła od rozrządu mogą być krzywe, o co mógł ocierać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego interesuje zarobek a nie sentymenty...

Ocierać mógł o obudowę, może skrzywiona jest rolka prowadząca - po demontażu i montażu nowych części zgodnie ze sztuką powinno być okej. Może po prostu nie był wcale wymieniany i kutafon ci naściemniał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest typowym handlarzem. Wyszukuje samochód w internecie (i dwa zapasowe), jedzie do Niemiec i ogląda a potem kupuje

No to kim jest?

I nie wierzę, że jak ściąga auta to rozwala rozrządy i ogląda je. Sra..ie w banie. Nie bądź naiwny wymieniaj ten rozrząd jak nie masz faktury jak to ArKos stwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania