Skocz do zawartości

Zgrzytanie przy wbijaniu 3 biegu, po wymianie linki sprzęgła


Gość brzydan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem. Jestem po wymianie linki sprzęgła, na marginesie po raz czwarty, z powodu zerwania. Wcześniej wystepuje awaria autoregulatora, bo pedał sprzęgła nie wraca na swoją pozycje - trzeba mu pomóc. Niestety, po tej wymianie wystepuje zgrzytanie przy wbijaniu 3 biegu, gdzie wcześniej nic takiego nie miało miejsca.

Poprzednią linkę kupowałem osobiście, była to linka firmy A.B.S. z zielonymi plastikami i wszystko było w porządku. Tym razem linke zamawiał warsztat - mieszkam w Hiszpanii, i jest to chyba linka marki Sachs, z autoregulacją. Jest tu jednak różnica w długości linki, ok 40mm. I tu moje pytanie, czy może to być powodem mojego problemu?

Dodam, że na pięciu mechaników ( hiszpańskich !!!), czterech wskazało awarię synchronizatora 3 biegu, jeden, że może to być wina linki.

Sprzęgło i docisk było wymieniane 2 lata temu, olej w skrzyni też, po awarii uszczelniacza.

Sprawdzałem, i podczas jazdy jak zmieniam z 2 na 3 i przytrzymam dłużej sprzęgło - zgrzyta, jak wbiję z 2 na luz, a potem ponownie sprzęgło i 3 to tez zgrzyta. Mniej lub wcale, nie zgrzyta podczas powolnej i bardzo delikatnej zmiany.

Czy w tym przypadku może to być wina linki ??

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniam z 2 na 3 i przytrzymam dłużej sprzęgło - zgrzyta, jak wbiję z 2 na luz, a potem ponownie sprzęgło i 3 to tez zgrzyta.

Synchronizator moim zdaniem. I chyba na pewno.

Podczas zmiany zrzucając z 2 na luz zrób lekki międzygaz na puszczonym sprzęgle, a potem 3 wrzuć. Sporo mniejszy zgrzyt lub jego brak to 100% wskazania na synchronizator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zmiany zrzucając z 2 na luz zrób lekki międzygaz na puszczonym sprzęgle, a potem 3 wrzuć. Sporo mniejszy zgrzyt lub jego brak to 100% wskazania na synchronizator.

 

Próbowałem, zgrzyta. Zgrzyta też podczas zmiany z 5 na 4, natomiast z 3 na 4 nic, cisza.

Na którymś forum, nie pamiętam jakim, gośc opisywał podobny problem, też dot. Berlingo - problem niby znikł, po zamontowaniu innej linki, trzeciej z kolei.

 

Jeżeli jednak synchronizator, to w moim przypadku naprawa nie wchodzi w grę - wołają

od 1000E wzwyż. Poza tym, jestem na etape poszukiwania nowego auta i nie chcę już inwestować w stare. W związku z tym, mam dwa pytania:

- jeden warsztat zaproponowal mi użycie teflonu (ceramizer ?), koszt 80 E - jest sens, pomoże to coś ??

- mogę jeździć z pominięciem trzeciego biegu, ew. od czasu do czasu zgrzytnąć, tylko ile wytrzyma skrzynia zanim całkiem się rozleci ??

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w berlingo ale żona w cieniasie zgrzyta z 3na2 już dwa lata bo mąż nie sprawdził i jeździła bez oleju. Teraz jest z olejem i zgrzyta ale czekam, aż się rozleci i założę ze szrotu drugą bo nie opłaca mi się synchronizatora wymieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
jeden warsztat zaproponowal mi użycie teflonu (ceramizer ?), koszt 80 E - jest sens, pomoże to coś ??

 

Watpie zeby teflon sobie poradzil z odbudowa synchronizatora...

 

mogę jeździć z pominięciem trzeciego biegu

 

Oczywiscie ze mozesz. Wyzej zakrec na dwójce i wpinaj odrazu czwórke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

 

I jeszcze jedno: obie linki dedykowane dla tego samego modelu Berlingo,

jedna 653/366 mm i druga 667/314 mm - czy te 38 mm różnicy robi dużą różnicę?

Obie z autoregulacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, chciałem odświeżyć temat bo mam podobny problem, tyle że w automacie, Widziałem że ktoś wspominał o Ceramizerze ale czy ktoś go faktycznie wlał? mi też mechanik coś o nim mówił ale nie wiem czy go sprawdzał czy bał się zaglądać do automatu. Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania