Skocz do zawartości

2-3 Zapłony (?) po zgaszeniu silnika Astra F X14NZ + LPG


Gość smk001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu zauważyłem dziwne zachowanie silnika przy gaszeniu. Po przekręceniu kluczyka silnik gaśnie ale czuć jakby 2-3 zapłony trzęsące silnikiem. Czasami (raz na kilka razy) silnik gaśnie spokojnie. Problem pojawił się tydzień-dwa po przeprowadzce do miasta kiedy to zacząłem jeździć do pracy dystans 3km po mieście zamiast 30km w trasie. Jeszcze nie sprawdzałem jak silnik zachowuje się przy gaszeniu na benzynie, problem zauważyłem póki co tylko gdy gaszę go po pracy na LPG. W pierwszej kolejności podejrzewałem żarzący się nagar zapalający resztki gazu z kolektora, ale przy jeździe na LPG takowy nie powinien się zbierać, prawda? Problem jest w zasadzie błahy i nie utrudniający życia ale obawiam się, czy nie doprowadzi na dłuższą metę do poważniejszej awarii. Poza tym silnik chodzi normalnie, autko jak na swoją moc ma przyzwoite osiągi - na LPG z kompletem pasażerów + bagaż bez wysiłku wyciągnął 140km/h na podwarszawskiej S7 i jeszcze miał zapas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeprasza, za zwłokę ale nie miałem odpowiedniego miejsca do pogrzebania w autku. Sprawa ma się tak, że po napisaniu posta zacząłem jeździć autkiem agresywniej po mieście i problem się rozwiązał. Świece teraz są czyste i jasne, bez śladów oleju, nagaru itp atrakcji. Silnik gaśnie teraz jak należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania