Skocz do zawartości

Presostat ciśnienia w układzie klimatyzacji Xsara Picasso


Gość Kwadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z cytrynką. Mam klimatronika. Po włączeniu klimatyzacji działa tylko przez chwilę, po kilkunasty sekundach słychać sprzęgiełko i klima się wyłącza mimo ze mam non stop auto. Musze wcisnąć odszranianie szyby przedniej bądź całkiem wyłączyć, dać auto i znów klima działa chwile i się wyłącza.

Podczas urlopu odstawiłem auto do warsztatu i gość powiedział mi ze klimę mam nabitą (470 g czynnika) ale padł presostat ciśnienia i nie wyczuwa wzrostu ciśnienia w układzie i wyłącza sprężarkę.

Spotkał sie ktoś z takim przypadkiem ? Jak to ustrojstwo - jeśli taki występuje - wygląda i jaki koszt zakupu ? Ponoć pod tym czujnikiem jest zaworek i jak sie szybko wykręci czujnik to nie ucieknie nam czynnik.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei...

Na mój gust to odwrotnie...

nie wyczuwa wzrostu ciśnienia w układzie i wyłącza sprężarkę.

Powinno być tak, że wyłącza sprężarkę w momencie przekroczenia określonego ciśnienia, i jeżeli będzie podawał info, że ciśnienie jest nadmierne, to objaw pasuje - włącza się i po chwili wyłącza.

Na to cierpi Audi - często pada czujnik ciśnienia w układzie klimy i klima włącza się i wyłącza na okrągło.

 

W audicy jest tak, że pod czujnikiem jest zaworek - coś na styl wentyla, i po wykręceniu nie pozwala na ucieczkę czynnika.

 

gość powiedział mi ze klimę mam nabitą (470 g czynnika)

Hmmmmmmmm

Ja mam znajomka z takim autem i ma 575g czynnika - wiem to na 100%. Zbyt mała ilość czynnika też może powodować taki objaw. Jak jest za niskie ciśnienie to też kaplica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania