Skocz do zawartości

demontaż silnika z auta


Gość asterka_gsi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asterka_gsi

Witam, potrzebuje szczegółowej "instrukcji " demontażu silnika od strony skrzyni biegów(prawdopodobnie F15) (manualnej) z astry f 1.6 16v x16xel.... cos gdzies czytałem ,ze są jakiej myczki ,których trzeba sie pilnować tylko ,ze to było kiedys i nie moge nic znależć :oops:

z góry dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach jest nie opłacalna naprawa skrzyni taniej i pewniej jest zakup używanej skrzyni a co do rozbierania skrzyni to z tego co pamiętam nie ma tam żadnych kruczków to są proste skrzynie więc nie będziesz miał problemów ja ostatnią skrzynie rozbierałem chyba w latach 1990 to były jeszcze czasy że opłacało się naprawiać skrzynie choć nadal są warsztaty wyspecjalizowane w takich naprawach choć na rynku utrzymują się dzieki naprawach automatycznych skrzyń

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Tez sie nabralem na poczatku, a tu chodzi o wymontowanie z auta... :lol:

 

To nic skomplikowanego ale roboty jest mnóstwo;

1 Trzeba rozpiac zawieszenie, wyrwac połosie

2 Odkrecic linke, ciegno wybieraka, odhaczyc linke sprzegla, odlaczyc przewody od czujnika wstecznego, dodatkowa mase

3 Odkrecic rozrusznik bo do jednej sruby moze nie byc dojscia

4 Poluzowac wszystkie sruby skrzynia/silnik, odkrecic tylna poduszke

5 Odkrecic sanki (niestety to konieczne)

6 Podwiesic silnik w okolicy laczenia ze skrzynia, odkrecic poduszke skrzyni

7 Wyciągnac skrzynie

 

Przy skladaniu wazne zeby dobrze wcisnac polosie i koniecznie zalac olejem.

Żadnych myków nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterka_gsi

Moze żle sie wyraziłem, musze wyjać po prostu silnik . Wszystko mam juz przygotowane znaczy:odkrecone kolektory, wiazka róniez odpieta.

 

Teraz zostaje kwestia oddzielenia silnika od skrzyni... silnik już przygotowany do podwieszenia, z łapami nie bedzie problemu, nie wiem tylko jak z ta skrzynia czy wystarczy tylko bodajrze 3 badz 4 sruby na klucz 14 -15 nasadowy odkrecić(te widoczne od dołu?) i odciagnać silnik w bok???? czy moze cos jeszcze ???? :crazy::-| ....

Co z biegami?? ma byc wrzucona 1-dynka?

Są jakiej jeszcze myczki???

 

Ps pierwszy raz to robie wiec .. prosze o wyrozumiałość. :twisted:

 

Co do skrzyni do ma zostać na aucie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde to pisz że chcesz silnik wyjąć bez skrzyni, a by to uczynić odkręcasz wszystkie śruby w koło mocowania skrzyni z silnikiem i teraz o ile pamiętam musisz zdemontować lewą półoś by skrzynie przesunąć w lewo, prawa sama wyskoczy ze skrzyni, potem jak już silnik się oddzieli od skrzyni to w górę, nie istotne na jakim biegu jest skrzynia, mechanizmu tez nie musisz ruszać choć jest prościej jak jest odpięty na krzyżaku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
jak z ta skrzynia czy wystarczy tylko bodajrze 3 badz 4 suby na klucz 14 -15 nasadowy

 

Sruby odkrecasz wszystkie, zarówno od góry, z tylu, z przodu i od dolu. Od dolu masz miske z laczeniem do skrzynki, trzeba to odkrecic jako pierwsze.

Sruby od góry sa na 19stke

 

Co z biegami?? ma byc wrzycona 1-dynka?

 

To bez znaczenia

 

Są jakiej jeszcze myczki???

 

No w sumie jest jeden, TRZEBA odkrecic kolo pasowe silnika bo inaczej silnik nie przejdzie obok podluznicy... lape od silnika równiez odkrecasz.

 

Jesli silnik jeszcze wisi na poduszkach to wbijaj 5ke, hamulec w podloge mocnooo i niech ktos próbuje odkrecic centralna srube kola pasowe. Gwint jest zwykly prawy. (odrazu weź rurke)

 

Jak odkreci kolo pasowe to skrzynia moze zostac na poduszkach. Skoro mi tak c16nz wchodzilo to i x16xel wejdzie (wyjdzie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterka_gsi

sooryy jeszcze raz ,jakis zakrecony byłem jak to pisałem :-)

 

 

edit.

 

koło pasowe odkręcone :faja:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania