Skocz do zawartości

Jakie oznaczenie komputera silnika Ford 1,25 82 KM ???


Gość Bawariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bawariusz

Witam!

Mam Fiestę mk7 z silnikiem 1,25 Duratec 16V w nieszczęsnej wersji 60kM. dedykowanej na rynek niemiecki.

Zmniejszenie mocy ze standardowych 82 kM do 60 kM, jest podyktowane dużą różnicą w opłatach podatków od aut w Niemczech.

Sprawdzałem w serwisie Forda i porównywałem, silnik i osprzęt jest ten sam, różnica ma być w nastawach komputera :-?

Może ktoś zna fabryczne oznaczenia obu komputerów ???

A może ktoś ogarnia sposób przeprogramowania?

Auto już mam po gwarancji, 40 tys. przebiegu, więc można grzebnąć, tylko mądrze ;-):twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bawariusz
Pierwsza rzecz: wiesz o tym, że masz immobiliser i nie wykpisz się samym komputerem? Aby silnik mógł pracować będziesz musiał kupić komputer+kluczyk+licznik...

 

:-o czyżby fachowcy z autoryzowanego firmowego salonu Forda o tym nie wiedzieli :?:

Zapewniali, że to sprawa softu kompa :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft softem, i nie okłamali. Soft to sprawa immo (przekodowanie) żeby auto odpaliło. Jeśli chcesz wymieniać sterownik i nic nie kodować, to zestaw należy nabyć - tak jak pisałem.

 

Skoro panowie z ASO są kumaci, to zleć im wgranie nowego softu do sterownika silnika i po bólu. Zapłacisz tyle samo co za sterownik na wymianę a masz zrobione rękami ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bawariusz

Dzięki za pomoc, widzę, że to nie jest tak proste, jak zapewniali.

Ja to widziałem tak: wjeżdżam na hamownie, podłączają laptopa, wpisują co trzeba i na próbie wychodzi 82kM,

tak, jak w wersji 1,25 na rynki europejskie. Wypłacam kasę i mam faktyczne 22 kM więcej.

Nie chcę robić wyścigówki z tej Fiesty, to już mam za sobą, ale trudności w wyprzedzaniu poza miastem przyprawiają o zawrót głowy :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania