Skocz do zawartości

silne szarpanie silnika


Gość wool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wracałem do domu i w pewnym momencie silnik zaczął bardzo nierówno pracować, szarpało aż kierownicą. Ledwo dowlokłem się do domu, silnik nie ma prawie mocy. Żeby ruszyć ze skrzyżowania musiałem dać wysokie obroty i delikatnie puszczać sprzęgło. Sprawdziłem rozrząd czy czasem nie przeskoczył pasek - jest ok. Świece są całe czarne i suche. Wymieniłem kopułkę, palucha, kable podmieniłem cewkę z modułem i nic. Bardzo ciężo go odpalić, trzeba trzymać gaz, jak puszczę gaz zaczynają bardzo obroty spadać, rzuca sinikiem na boki aż drzwi skaczą i gaśnie. Pracuje tak samo na pb i lpg. Oleju nie ubywa. Płynu w chłodnicy też nie. Jak dodam więcej gazu bardzo kopci na biało. Świece po wymianie i po pracy przez pare min znowu czarne. Sprawdzałem stroboskopen kable zapłonowe i wydaje mi się że są duże przerwy w występowaniu iskry na 1 i 2 cylindrze. Na kablu kopułka-cewka wygląda na oko że iskra jest regularna. Co za cholera znowu w tego trupa wstąpiła? :-x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Dostaje za duzo paliwa, albo obydwa paliwa jednoczesnie.

 

Zakrec butle z gazem, jak mu przejdzie to bedzie cos wiecej wiadomo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje za duzo paliwa, albo obydwa paliwa jednoczesnie.

A moim zdaniem wręcz przeciwnie - na bogatej będzie muł, a szarpanie będzie na ubogiej.

 

Ja bym obejrzał dokładnie dolot, czy nie ciągnie lewego powietrza czyli rura dolotowa + uszczelki przepustnicy. Może jakiś wąż podciśnienia lub odma jest nieszczelne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem wszystkie węże i ich połączenia, są ok, obdmuchałem wszystko do okoła samostartem i brak reakcji silnika, wygląda że lewizny nie ciągnie

Czy może to być wina zaworu albo UPG? Mam zamiar zrzucić głowice i zrobić porządek z zaworami

To szarpanie jest bardzo mocne, na jałowym jak stoję to samochodem kołysze

 

[ Dodano: 2012-07-06, 20:56 ]

mam już przyczynę

dscn5486p.th.jpg

dscn5484d.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania