Skocz do zawartości

Astra 1,6 16v 1997r- nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpalaniem astry. Jakiś czas temu już nie chciała odpalić. Podepechalem do mechanika i... Wymienił pompe paliwa. Powiedział też że do wymiany będzie czujnik położenia wału. Że potrzebowałem auta na już to przełożyłem wymianę na trzy tygodnie później. Nie zdarzyłem do nie go dojechać bo znów mi nie odpalał. Wymienił czujnik położenia wału i jakieś koło zębate rozrządu(mogę się mylić ale chyba jakoś tak to nazwał). Odebrałem auto wszystko było dobrze do następnego dnia rano kiedy auto znów nie odpaliło. Kolejna wizyta i stwierdzenie iż do wymiany przekaźnik pompy paliwa. Auto odpaliło przyjechałem do domu a wczoraj znów mi nie odpaliło. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Auto kręci ale nie odpala. Proszę o pomoc :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsina

Taki poradnik to skarbnica wiedzy... ;-) warto dokladnie poczytac...ja dzieki fachowym i prostym wskazowkom chlopakow z forum ogarnelam temat awarii swojej corsy-obylo sie bez mechanika....sporo kasy zostaje w kieszeni... ;-) Mysle ze ty tez dasz rade.zacznij od najprostrzych rzeczy..moja podpowiedz...sprawdz filtr paliwa...tego elementu nikt nie wymienia dopoki nie wybuchnie'' :-> moze byc zatkany i nie podaje paliwka w dalszy obieg..nieorginalny czujnik polozenia walu typu 'topran' moze nie dzialac prawidlowo i lipa .warto miec cos lepszego na podmiane...no i najwazniejsza rzecz akumulator-musi byc sprawny w sensie SPRAWNY''-moj stary niby pokazywal 12.5 ale nie dawal rady-prawdopodobnie zwarcie wew albo uszkodzona cela. zaraz zostal wywalony po zakupie autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania