Skocz do zawartości

Wielozawór puszcza na zaworze bezpieczenstwa.


Gość szymon 1587cm3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Witam, kupiłem złoma, dojechalem do domu (na gazie) i wszystko bylo ok. Po drodze gaz sie skonczyl wiec butla byla chyba pusta(na tyle ze nie chcial chodzic). Robilem silnik i dla swojego bezpieczenstwa zakrecilem jedyna nakretke na wielozaworze, oraz odlaczylem elektrozawór przed parownikiem. Silnik poskladany, dzis zatankowalem gaz i jutro mam zamiar jechac do gazownika zeby sprawdzil szczelnosc i wyregulowal to jakos (inny kolektor ssacy). To mój pierwszy złom na gaz wiec wole nie ryzykowac.

 

Zatankowalem gaz 22l, w drodze do domu czułem gaz w srodku, poszedlem do butli i syczy spod tej #$%^ nakretki, odkrecilem ja a gaz zaczał spieprzac?! WTF? Tam jest jakis oring, uszczelka? Da sie to wymienic jakos bezbolesnie czy wymiana wielozaworu? Kosztowne to to?

 

Wielozawór mam chyba dokladnie taki, lub bardzo podobny

 

http://gaz-pol-stal.pl/gaz-pol-stal/oferta/wielozawory/powiekszenia/wieltor.jpg

 

Nakretką u góry, zaraz obok elektrozaworu kreciłem i spod tego gówna ucieka gaz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawór mechaniczny. Kosztuje grosze, nie trzeba wymieniać całego wielozaworu, starczy ten zaworek. Klucz 17 o ile pamiętam, w większości przypadków pasuje z inego wielozaworu - raczej znormalizowane to jest. Nie ma powodu do paniki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gaz trzeba spuscic

Tak, tylko 22 litry będzie troskę problemem spuścić :-o a jeżeli już to na powietrzu i gdzie gdzie nie ma bloków bo ludzi wystraszysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypuszczałem ok. 20l z butli, którą miał brać Wasyl. Masakra.

2 godziny, a smrodu tyle, że bania mała. Co chwilę trzeba stopować, żeby wielozawór nie zamarzał.

 

I uwaga na paluchy :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Byłem dzisiaj u "fachowca" :lol:

 

1 Wypuscic gaz (samemu) i przyjechac to spróbuje cos DOPASOWAC

Nowka jest tu

 

http://nagaz24.pl/zaworek-wielozaworu-tomasetto,s,3339,p,pl.html

 

i tu

 

http://www.drypa.pl/produkt560_WIELOZAWORY_cylindryczne_-_Czesci___Obudowy_-__-_Zaworek_reczny_Tomasetto.html

 

2 Chcialem zeby mi to wyregulowali to stwierdzil ze nie da rady bo jakis dziwny ten gaz i nie maja komputera - wstawia reczny register...

 

3 Jeszcze chcialem zeby sprawdzili szczelnosc zwlaszcza pod maska bo tam grzebalem.

 

Robote wycenili na 200zl. Próbowali wcisnac komputer bingo M za 450zl :-P Co sadzicie?

 

Poza tym jak juz spuszcze gaz, to nie jest wielkim problemem wykrecic stary zaworek i wkrecic nowy, szczelnosc tez moge sam sprawdzic (kupie spray, rozpuszcze mydlo i mam dosyc wrazliwy nos), wyregulowac tez moglbym sam po zakupie interfejsu z alledrogo. Tylko problem w tym ze NIGDY tego nie robilem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania