Skocz do zawartości

Parujące szyby


Gość izkacp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam taki nietypowy problem strasznie parują mi szyby w samochodzie seat cordoba 1995 rocznik , włączam nawiew i uchylam szyby ale to nic nie daje , a nie wiem gdzie jest przełącznik do zmiany obiegu powietrza z wewnętrznego na zewnętrzny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik o którym piszesz musi być w środku umiejscowiony ale to nie będzie problem możesz mieć filtr pyłkowy zamoczony czy tez tak zabrudzony że jest zbyt mały przepływ powietrza doświadczalnie możesz go wyjąć i pojeździć parę dni bez filtra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź jeszcze czy to parowanie na szyby nie jest tłustawe, jeżeli tak to może ci do środka ciec nagrzewnica i opary z płynu osiadają na szybę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy dobrze ci radzą..to bedzie prawdopodobna przyczyna.znajdz jednak ten przelącznik nawaiewu zewn i wew. u mnie w corsie byl zamkniety autko swiezo po zakupie - nie zwrocilam na to uwagi....po wielkim deszczu szyby tak mocno zaparowaly ze nie moglam ogarnąc tematu... :shock: sama doszlam ze suwak musi byc w pozycji -obieg otwarty.inna prawdopodobną przyczyną moze byc tez preparat zwany plakiem- jesli ktos mocno zadbal o polysk deski traktujac ja po calosci tym specyfikiem teraz bedzie mial problem to dziadostwo mocno osadza sie na szybie tworząc tlustą powloczke...trzeba to usunac czyms spirytusowym-np roztwor cieplej wody z octem...ewentualnie spirytus kosmetyczny lub tez dobry plyn do szyb .moj znajomy sam sobie zalatwil tak czolową.teraz juz wie ze plak na gąbeczke i dopiero na deseczke... :lol::lol: to stosuja handlarze szybko i skutecznie ma sie swiecic...funkiel sztuka :-?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to w astrze mam bajer jaki każdy by chciał mieć w swoim aucie gorącym latem :-)

Otóż przy wikszym deszczu podczas jazdy, prosto na pasażerów leci zimny, orzeźwiający deszczyk prosto z kratek nawiewu :-) Szyby wtedy strasznie parują ale przynajmiej chłodniej jest hehehe :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pablo_NS

Wymień filtr kabinowy , albo go po prostu wyrzuć , zobacz też czy nie naleciało ci liści między kratki na podszybiu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania