Skocz do zawartości

Zapach benzyny, opar benzyny we wnętrzu


Gość Bohnooze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bohnooze

Mam problem auto jest na gaz i przy przyspieszaniu na LPG czuć benzynę, skądś leci opar benzyny do wnętrza. Ktoś może się orientuje w czym jest problem jak zdiagnozować. Odma do oparów oleju jest założona. Wtryski przy przełączonym LPG są niezasilane to opar chyba ze zbiornika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na połączeniach będziesz miał nieszczelność i to może być nawet przy samym zbiorniku paliwa a zapach nawet z tyłu dostanie się do kabiny, ale na dzień dobry posprawdzaj wszystkie połączenia filtr paliwa i pompa paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bohnooze

no właśnie listwa wtrysków była jakiś czas temu odkręcana, nie do końca wiem co jeszcze może być, auto jest w moim posiadaniu od salonu, przy listwie wtrysków mogę sprawdzić 2 rurki zamienię klipsy na opaski tyle i zobaczy się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Bohnooze

Powiedzcie mi o co chodzi? śmierdzi szczególnie przy przyspieszaniu i szczególnie na gazie, przy jeździe ze stałą prędkością na LPG nie czuć tak bardzo, zapach momentalnie się nasila przy przyśpieszaniu. Cokolwiek się wtedy dzieje z układem zasilania benzyną jeżeli samochód jest na LPG?.

Rurka z oparami filtr>przepustnica drożna,

rurka zbiornik>filtr węglowy drożna,

filtr węglowy da się przedmuchać drożny,

"cykacz" chodzi,

podczas pracy silnika przy zablokowaniu rurki dojścia powietrza do filtra węglowego obudowa filtra się zapada, czyli zasysa ją silnik (może tu coś nie tak),

benzyny nigdzie nie czuje gdy silnik chodzi na biegu jałowym.

Zbiornik pęknięty? opary leciały by od przodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bohnooze

Odpaliłem na gazie z wyłączoną pompą benzyny, okazuje się że zapach prawie zniknął lecz jednak coś czuć bardzo słabo i intensywniej przy dodaniu gazu przy przyspieszaniu. Wygląda na to że dolot nieszczelny, tylko czemu akurat wyłącznie przy przyśpieszaniu zapach nabiera na sile? (do tego im większe obciążenie im z niższych obrotów przyśpieszanie tym bardziej śmierdziało) podwyższa się wtedy ciśnienie LPG w dolocie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj także z tyłu, czyli zbiornik paliwa i sam wlew. Wiem, że to się wydaje dziwne, ale zapach wydostający się z tyłu bez problemu czuć w kabinie. Przerabiam to właśnie w moim Tico, brak uszczelki pod korkiem wlewu paliwa powoduje, że śmierdzi w całym samochodzie, z otwartą szybą nie da się jeździć. Co prawda nie ma tu zależności przyspieszenie/intensywność ale raczej prędkość/intensywność. Im szybciej jadę tym mocniej śmierdzi. Ostatnio jeździłem trochę autostradą, jak wysiadałem to głowa mnie już bolała od tego smrodu :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bohnooze

wydaje mi się że zapach pojawił się po jednym z tankowań benzyny może coś zepsułem pistoletem, a to że bardziej śmierdzi przy przyspieszaniu to może się przelewać i dlatego, no i fakt że śmierdzi mimo że auto na gazie i pompa benzyny wyłaczona

 

[ Dodano: 2012-07-21, 23:03 ]

Chyba znalazłem przyczynę smrodu, zassana do środka uszczelka dookoła pompy benzyny albo niedociśnięta uszczelka, odkręciłem pompę poprawiłem uszczelkę, zakręciłem uszczelniłem śruby od pokrywki. Teraz inny problem bo wessało uszczelkę, czyli odpowietrzanie zbiornika nie działa? Czy może to się zrobiło jak nie działał "cykacz" do odbierania par benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania