Skocz do zawartości

Wymiana filtrów, świec przewodów


Gość superkwasek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superkwasek

Cześć, mam tigre 1.4, z 94r. z gazem zwykłym.

Jadę w tym tygodniu na wymianę kilku części, bo od zakupu nic nie wymieniałem(oprócz klocków hamulcowych i drążków kierowniczych), a myślę, że lepiej wymienić- zapobiegać niż leczyć.

Tak więc co raczej będę chciał wymienić:

 

filtry:

-oleju (czy olej w silniku też warto wymienić?)

-paliwa

-powietrza

-gazu (tutaj trzeba chyba jechać do gazownika?)

 

świece i przewody

 

Co do świec i przewodów to najlepiej NGK? Przypomnę, że mam gaz zwykły, nie sekwencje.

I jak to jest z filtrami, jedne są lepszej jakości drugie gorszej?

Ile mniej więcej powinny kosztować filtry, czy może samemu lepiej kupić i dać mechanikowi czy zdać się na niego?

I czy jeśli przykładowo mechanik będzie się upierał przy innej firmie świec i przewodów przyznać mu racje, czy zostawać przy NGK, bo są raczej jednymi z najlepszych?

Ile mechanik powinien średnio wziąć za robociznę tych części (wymiana filtrów, świec i przewodów)?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
(czy olej w silniku też warto wymienić?)

 

Olej w silniku wymienia sie raz w roku lub co jakies 12-15tys w zaleznosci co przypadnie wczesniej. Wymienia sie naturalnie olej i filtr. Wymiana samego filtra jest bez wiekszego sensu.

 

Co do świec i przewodów to najlepiej NGK? Przypomnę, że mam gaz zwykły, nie sekwencje.

 

Niekoniecznie NGK, sa inne firmy bosch, champion, beru, janmor.

 

I jak to jest z filtrami, jedne są lepszej jakości drugie gorszej?

 

Maja byc zmieniane na czas, po co sie rozdrabniac ktory lepszy a ktory gorszy?

 

Ile mniej więcej powinny kosztować filtry, czy może samemu lepiej kupić i dać mechanikowi czy zdać się na niego?

 

Obojetnie kto kupi, filtr paliwa, oleju i gazu to koszt rzedu 30-35zl do tego powietrza jakies 40zl

 

są raczej jednymi z najlepszych?

 

NGK made in france sa jednymi z najgorszych...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsina

witaj.jesli kupiles uzywke to nie ma sie co zastanawiac czy wymieniac olej...to popdstawa nawet jak wlasciciel wciskal bajki ze jest git....potem okaze sie jak w przypadku naszej kolezanki Malinki ktora tez pomyka tigrą ze byl wlany olej do diesla.... :-/:!: przy odrobinie umiejetnosci wszystkie czynnosci ktore wymieniles mozesz zrobic sam...wymiana filtra paliwa i powietrza to banal sama to zrobilam w cosiarce...swiece i przewody tez dasz rade...mysle ze z olejem tez sobie poradzisz....zawsze mozesz posilkowac sie serwisowka sciagnieta z netu..jesli nie chce ci sie mazac' w smarach zorientuj sie w cenach czesci bo mechanicy magicy' moga cie niezle naciagnac na kasiore.im trzeba patrzec na rece.nie wymienią polowy klamotow a powiedza ze wymienione.swiece ngk polecam ale tylko made in japan :-> filtry FILTRON cenowo i jakosciowo ok.pamietaj aby nie kupowac najtanszych zamiennikow!szkoda kasy naprawde..!no i na oleju tez nie oszczedzaj.(kupiony w markecie)autko napewno odwdzieczy sie niezawodnoscią ;-) mysle ze panowie pozytywnie przychyla sie do tego co tu napisalam... :lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsina

fajnie... :roll::roll: a kolega Superkwasek niech szykuje bryke i zda relacje z poczynań serwisowych... ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux

Wszystko ładnie opisałaś ale z tym olejem z marketu :-|, że niby po nim odwdzięczy mu się niezawodnością to troszkę lipa.

(kupiony w markecie)autko napewno odwdzieczy sie niezawodnoscią

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsina
:lol::lol: prosze czytac posty ze zrozumieniem......olej z marketu to porazka...co to wogole jest....kurcze ale widzialam i castrola....pewnikiem w Chinach wydziergany... :lol::lol: ale wiecie co ludziska biora ten szajs... nawet do lepszych bryk...:!::!::!: niech silniki mocno trzymaja sie ramy... :lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co wy mówicie? Olej z marketu najlepszy, zwłaszcza firmy kaufland :crazy::crazy::crazy::jupi::jupi::jupi::jupi:

Albo Lotos

kupujesz Lotos to potem za częściami lotos :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux

Czytałem ze zrozumieniem :-P ... zdanie i kropka po kropce następne zdanie :lol::lol::lol::lol::lol:;-)

no i na oleju tez nie oszczedzaj.(kupiony w markecie)autko napewno odwdzieczy sie niezawodnoscią

Ale wiemy o co chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsina

oj tam kropka w tą kropka w tamtą......najwazniejsze ze wiadomo o co biega.... ;-):-D fajne z tym lotosem... :lol::lol: cos nam sie kolega nie odzywa.... :-( jestem ciekawa jak serwis tigry przebiega... :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania