Skocz do zawartości

problemy z temeratura


Gość sicler

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem ze jest cieplo ale wczesniej tez byl upal i temperatura stala na 92,5 stopnia jezeli juz wentylator sie wlaczal to chodzil na pierwszym biegu czyli nie tak szybko praktycznie nie bylo go slychac.W tej chwili chodzi na drugim biegu czyli bardzo szybko i glosno.A co do chlodzenia to gdy nie zgasze silnika wentylator chodzi caly czas jak schaladz z wysokiej temeratury.Czyli moim zdaniem nie wyrabia tak silnik jest goracy.Auto gdy cala noc stoi rano gdy odpalam zagrzewa sie w 2minuty i temperatury idzie do gory wczesniej potrzebowal czasu na nagrzanie .Jestem w tych sprawach pedantem jezeli mi cos nie gra odrazu sie tym zajmuje wiem ze autko ma pare lat ale jestem w posiadaniu bmw z roku 2010 i dbam o nie tak samo jak o to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wymień termostat i problem z głowy, to chyba jedyne co możesz zrobić. Skoro nie zmieniałeś płynu i poziom się trzyma to się raczej sam nie zapowietrzył...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

chyba jedynie Arkos napisał coś sensownego , kolego wymień rozrząd i pompę wody ;-) jak nie pomoże przepłucz chłodnicę i nagrzewnicę ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem wam ze termostat jest nowy

 

[ Dodano: 2012-05-22, 00:17 ]

pompa wody dawala by jakies oznaki.Jutro przepukam caly uklad i zerkne na chlodnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody dawala by jakies oznaki

Właśnie to mogłoby być oznakiem ;)

 

Jutro przepukam caly uklad i zerkne na chlodnice.

Nie wiem jak w 2.0, ale w v6 trzeba odpowietrzać układ, a jeżeli wymieniałeś termostat (który zresztą nie musi być sprawny), to mogłeś zapowietrzyć :)

 

Tak czy owak, jak auto niedawno kupiona, a co gorsza jeździ nim kobitka :mrgreen: to rozrząd kompletny z pompą wody wymień, dla spokojności, a przy okazji będziesz miał pewniaka w Twojej walce z problemem chłodzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat jest sprawny zreszta stary tez jest sprawny.Starym termostacie bylo to samo takze zapowietrzony uklad napewno nie jest.W sobote zona caly dzien jezdzila bylo ok w niedziele autko stalo. W poniedzialek po odpaleniu zaczely sie klopoty z temperatura.A moze wiecie czemu wentylator przelaczyl sie na drugi bieg sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wiecie czemu wentylator przelaczyl sie na drugi bieg sam

Bo jest mu za ciepło i czujnik wentylatora w chłodnicy powoduje jego włączenie.

Przejrzyj pompę wody. Jeśli po zakupie nie wymieniałeś rozrządu to wymień. Sprzedający mógł bajać o wymianie, ale jak nie masz na to kwitu to wymień. Za 450zł kupisz sobie święty spokój i pewność, że auto nie stanie na drodze bo zerwał sie pasek albo ugotowałeś silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problem rozwiazany uszkodzony czujnik wentylatora.Nie pomyslalem o tym bo miesiac temu zalozylem nowy a jednak ten padl jakis trefny byl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania