Skocz do zawartości

Citroen c5 II 2.0 hdi 2005r - brak powrotu pedału sprzęgła


Gość diablo2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość diablo2

Witam jak w temacie :devil: wie ktoś może o co chodzi i jak usunąć usterkę ??

Sprzęgło działa ok ale co jakiś czas powiedzmy 1 na 20 nie powraca pedał sprzęgła - puszczam sprzęgło ale czuję , że nie ciągnie więc dalej popuszczam potem szarpnie cytrynką i gaśnie silnik potem zapala mi się na desce znaczek silnika ( tu wiem , że jakaś awaria i ta jakaś to nagłe zgaśnięcie ) i w ostrzeżeniach na nawigacji coś jakby abgsystem absystem czy coś podobnego teraz nie pamiętam. Zaraz wziąłem i sprawdziłem na googlach co to jest za awaria ale głupi skasowałem w fonie historię przeglądania i nie wiem co to za ostrzeżenie było stąd te ,, coś jakby "ale ktoś poradził abym odłączył akumulator i tak zrobiłem błąd się skasował . Odpowietrzaliśmy wysprzęglik na chwilę była poprawa raptem pół dnia i ponownie sprzęgło nie powracało tylko teraz jak nie ciągnie to daję na luz wcisnę pare razy sprzęgło i jest ok .

Jakieś 2000 km temu była dwumasa regenerowana wstawiona do cytrynki - to tak dla historii całkowitej mojego sprzęgła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Odpowietrzaliśmy wysprzęglik na chwilę była poprawa raptem pół dnia i ponownie sprzęgło nie powracało tylko teraz jak nie ciągnie to daję na luz wcisnę pare razy sprzęgło i jest ok .

 

A mi to bardziej wyglada na padnieta pompe, jesli nie ubywa plynu z ukladu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diablo2

Dzięki za szybką odpowiedź :devil:

 

[ Dodano: 2012-05-27, 21:45 ]

Witam problem naprawiony :devil: podpowiem tylko , że w salonie cytrynki chcieli mi wcisnąć cały przewód od pompki do wysprzęglika za 119 zeta a problem okazał się prozaiczny dla potomnych jeżeli będą mieli ten sam problem co ja to podpowiem , że trzeba tylko wymienić oring na przewodzie za 10 zeta . W salonie cytrynki oringu samego nie dostaniecie u Nich trzeba kupić cały przewód ale jak pójdziecie do salonu Peugeota to sam oring dostaniecie za niecale 10 zeta dokładnie 10 zł bez 16 groszy to tyle z naprawy myślę , że ktoś skorzysta z podpowiedzi :devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania