Skocz do zawartości

OverDrive


Gość szybki_wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szybki_wojtek

Witam wszystkich użytkowników.

 

Mam bardzo duży problem lub mały, a mianowicie w automacie nie wchodzi mi nadbieg po załączeniu overdriver'a. Samochód był u mechanika ale nie stwierdził żadnego problemu mechanicznego, po wciśnięciu guzika na desce rozdzielczej gaśnie napis tak jak być powinno ale niestety nie działa. Podejrzewam że jest to może problem z elektroniką ale nie wiem na jakiej zasadzie działa ten nadbieg czy jest to załączane mechanicznie czy elektrycznie. Szperałem w internecie ale nic konkretnego nie znalazłem.

pozdrawiam

 

Pomocy ! ;)

 

 

Mitsubishi Lancer 1.5 1992r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o ovedrive w Jeepie Grandzie.

To jest po to, aby skrzynia NIE WCHODZIŁA wyżej biegu bezpośredniego np w wypadku ciągnięcia przyczepy lub dużego obciążenia. Zeby jej nie zamęczyć.

OD aktywuje się naciskając butona i powinna sie zapalić kontrolka - wtedy ma go nie być. Jak zgaśnie po deaktywacji to powinien być cały zakres biegów dostępny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szybki_wojtek

he, Panie administratorze wiem na jakiej zasadzie to działa. Nie wiem czy źle sformułowałem pytanie czy jak ale mi chodzi o to gdzie idzie sygnał żeby ten nadbieg wskakiwał (pod maską) bo musi iść gdzieś ten sygnał ale nie wiem nawet gdzie szukać problemu. Jeep Grand to jakaś strona czy jak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep Grand to jakaś strona czy jak ?

Jeep Grand Cherokee to samochód. Terenowy. Google twoim przyjacielem:

http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=37638

 

gdzie idzie sygnał żeby ten nadbieg wskakiwał

Do sterownika skrzyni biegów. Elektronika generalnie i nie do dłubania przez szarego zjadacza chleba.

 

czy źle sformułowałem pytanie czy jak

No tak troche dziwnie.... Bo:

Panie administratorze wiem na jakiej zasadzie to działa
nie wiem na jakiej zasadzie działa ten nadbieg

:shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania