Skocz do zawartości

skoki obrotów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Jestem użytkownikiem Forda Fusion 1.4 TDCi i mam taki problem a mianowicie chodzi o obroty to znaczy podczas jazdy kiedy dochodzi do 2000 obr to nagle wchodzi mi na 2500-3000 przy czym przyspieszenie jest zerowe jedzie tak samo jak na 2000 tylko wyje i sie kulo i tak na każdym biegu do 2000 jest normalnie przyspieszenie a po przekroczeniu nagle skok na 2500 -3000 i muł zaznaczę że podczas jazdy na autostradzie na 5tym biegu do 2200 wszystko ok ale kiedy chciałem wyprzedzić samochód przedemną po dociśnięciu pedal gazu znów obroty w ciągu sekuny podskoczyly do 3000-3500 a jazda jak przed bez rezultatu przyspieszenia i jazda z tą samą prędkością(z wyprzedenia nici) i takie moje pytanie co może być przyczyną takiej wariacji zaznaczę że jest swieżo wymieniony przepływomierz ,wyczyszczony kolektor ssący,powymieniane uszczelki pod wtryskiwaczami,wszystkie filtry i nie wyskakuje żadny błąd.czy możliwe że by była sonda lambda do wymiany? odpala na dotyk i na zimnym ma normalne obroty jak i na rozgrzanym.Proszę o jakąs poradę z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obroty po depnięciu idą do góry?

Czy nie ślizga ci sie sprzęgło, bo akurat w tych okolicach silnik dysponuje maksymalnym momentem obrotowym. Ślizganie sprzęgła to wzrost obrotów silnika a auto dalej jedzie z tą samą prędkością pomimo wzrostu obrotów silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam .ponownie

Tylko że takie czarodziejstwo się zaczyna dziać po uzyskaniu 2000 obr na poniższych obrotach wszystko jest ok...ale możliwe to by było nawet sensowne .oki dzięki za pomoc i chyba trza będzie się zabrać za te sprzęgło tym bardziej że nie wiem jak było uzywane ponieważ fuzję dopiero mam od roku i nie wiem czy poprzedni właściciel coś wogóle tam robił..jeszcze raz dzięki za pomoc

i pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania